Elämäntapatyöttömät osoittivat mieltään

Senaatintorilla, mätäsilakoita jne.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Suurin osa oli varmasti kelan elättejä

Äänestä

Opiskelijoita tms. paskasakkia.

Äänestä
  • Valkoista roskaväkeä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Valkoista roskaväkeä

    Juuri niin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Valkoista roskaväkeä

    Olihan siellä paljon muunväristäkin kansaa. Järjestäjätkin tummaihoisia. Eräskin haastateltu puhui puoliksi suomea ja puoliksi englantia (imeisesti ei hanskannut maan kieltä kunnolla).

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Juuri niin.

    Ihmis roskaa.

    Äänestä

"Se olisin voinut olla minä"
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/8abefefc-256c-46e2-99b1-012ab9132480

Voiko Suomessa muka joutua poliisivaltio Usan ammattitaidottoman poliisin pahoinpitelemäksi? No ei voi! Ei olisi voinut olla kukaan Suomessa asuva. Suomi ei ole poliisivaltio, niinkuin Usa. Miksi tällaista kirjoitetaan lehdissä? Miksi Suomea verrataan kokoajan Usaan, jota emme ole. Moinen yleistäminen on loukkaus.

Äänestä
  • Sopeutumishaluttomat maahanmuuttajat ja heitä myötäilevä liberaaliporukka pyrkii ympäri Eurooppaa hyödyntämään amerikkalaispoliisin väkivallan. Säälittävää! Kun ei pärjää uudessa maassa, niin voikin aina sanoa, että syy on rasismissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Senaatintorilla, mätäsilakoita jne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu