Kertokaapas sellaiset kellä on omakohtaista kokemusta, tai jollain kaverilla, että auttaako mikään näistä terveyslehissä ja kuponkiuutisissa olevista pillereistä/juomista? Etenkin ne rasvasiepparit tms?
Semmonen 7-10kg pitäs laihtua, jos jollakin tuommoisella aineella pääsisi hyvään alkuun, niin se nostaisi kummasti motivaatiota..
Semmonen 7-10kg pitäs laihtua, jos jollakin tuommoisella aineella pääsisi hyvään alkuun, niin se nostaisi kummasti motivaatiota..
Vastaukset 3
Vanhimmat
Minulla on omakohtaisia kokemuksia. Ei kylläkään noista tuotteista vaan ihan luontaistuotteista. Kirjoita minulle [email protected] niin kerron lisää.
Mulla oli niitä rasvasieppareita mutta en huomannut itselläni niistä olevan mitään apua.
Nyt käytän terveellisen ruoan ja liikunnan lisäksi postimyynnistä tilaamiani omenaviinietikka pillereitä apuana. Niistä on ollut kyllä ainakin minulle hyötyä. Kannattaa kokeilla niitä!
Mutta muista että omenaviinietikka "syö" myös rautaa että jos veresi on ohut ja hemoglobiinisi on alhainen suosittelen että syöt samalla rautatabletteja. =)
Täysin omakohtaisia kokemuksia ei ole, mutta kylläkin tuttavia/sukulaisia sivusta seuranneena voin sanoa, että ei niistä ole apua - ei varsinkaan rasvansieppareista. Monissa valmisteissa painotetaan, että pitäisi remontoida ruokavaliota ja harrastaa liikuntaa - no siinähän se, ihan ilman pillereitä ja juomia! Nutrifasteja ym.voi käyttää tukena jos esim. ei ehdi ihan jokaista ateriaa syömään, mutta ei niitäkään yksinomaan eikä kovin pitkään.
Ainut pysyvä, tehokas konsti on tarkkailla syömistään ja liikkua, niin tympeältä kuin se tuntuukin.