Uskallanko tehdä aloitteen miespuoliselle työkaverille?

Anonyymi

Jos, niin miten?

35

2254

Äänestä

    Vastaukset 35

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Laita viesti hänelle, niin minä tein

    • Anonyymi

      Kokeile savumerkkejä tai pullopostia.

      • Anonyymi

        Ite kokeilin kerran pullopostia ja sain tietää ettei ole kiinnostunut koska ei ole ottanut yhteyttä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ite kokeilin kerran pullopostia ja sain tietää ettei ole kiinnostunut koska ei ole ottanut yhteyttä.

        No sittenhän se selvisi


    • Anonyymi

      Kyllä uskallat, ota vaikka sepaluksista kiinni ja jos tunnet värähdyksen on homma sitä myöten selvä...

      • Anonyymi

        Ja jos haluat ahdistelusyytteen?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja jos haluat ahdistelusyytteen?

        No sit ainakin tietää ettei ole kiinnostunut. Aloittajalle, oletko koskaan tapaillut miestä? Vai oletko itse varattu?


      • Anonyymi

      • Anonyymi00026
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja jos haluat ahdistelusyytteen?

        Tuskin tulee syytettä. Vielä nykyäänkin on miehellä erittäin korkea kynnys alkaa syyttää naista ahdistelusta. Johtuu siitä, miten eri tavoin suhtaudutaan naisten ja miesten kokemaan ahdisteluun.


    • Anonyymi

      Riippuu miten tunnette, miten kohtaatte ja onko teillä mitään töiden ulkopuolella.

      Tiedätkö esimerkiksi hänen taustastaan mitään.

      Totta kai helpoin tapa on kysyä kahville, mutta monelle se on jo haastavaa.

      Yksi mahdollisuus on udella miten viikonloppu meni tai mitä tulevana viikonloppuna on jne. vapaa-ajalla.

      Tutustuminen facebookin kautta helpottaa asioita myös.

    • Anonyymi

      Aja autolla hänen hänen autoonsa lommo. Siitä se miellyttävä juttutuokio tulee.

      • Anonyymi

        Kokeilin ja erehdyin autosta


    • Anonyymi

      Älä jahkaile, kysy rohkeasti kuulumisia jne. jo tänään. Harvemmin mikään tapahtuu itsestään.

      • ei kuulumisten kyseleminenkään mihinkään johda


    • Anonyymi

      Mikä hänen tilanne on? Vapaa/varattu? riippuu siitä. Jos on vapaa niin kysy jäätelölle tms. Kyllä se osaa sanoa että lähteekö vai ei. Jos on varattu niin jatka eteenpäin

    • Anonyymi

      Kysyt ihan mitä tahansa turhanpäiväistä esim. hänen harrastuksistaaan niin sillä se keskustelu aukeaa.

      • höpöhöpö, kun ulos pittää kysyä


      • Anonyymi
        timitys kirjoitti:

        höpöhöpö, kun ulos pittää kysyä

        Siinä samalla sitten kahville tai ulos pyyntöä


    • Anonyymi

      Kysy mennäänkö Teille vai Meille.

      • Anonyymi00019

        Teukka voisi lähteä!


    • Anonyymi00018

      No kyllä kait, helposti.

    • Anonyymi00020

      Ei nainen voi tehdä aloitetta. Siitä ei saa kuin huonon naisen maineen.

    • Anonyymi00021

      Kysyt lounaalle kaksin tai sitten somessa kaveriksi lisäilyt ja niitä näitä viestittelyt ja siitähän se sitten lähtee itsestään eteneMään. Jos olet tarpeeksi rohkea niin suoraan viestiä WA, tekstari tms.. Tai kysyt suoraan tahdotko suhteen kanssani.

      Oisin ikionnellinen kun yksi ihanuus kysyisi.

      • Anonyymi00032

        Laittaa jotain muuta kuin työasiaa viestiin, jotain arkista tms. Jos kyseessä on mies niin kannattaa varmastikkin käyttää kysymys muotoa lauseessa


    • Anonyymi00022

      Laita ihana Minulle Teamssissa viesti

    • Anonyymi00023

      Ei kannata uskaltaa. Ite kokeilin ja tuli vaan paha mieli pitkäksi aikaa.

    • Anonyymi00024

      Miksi et uskaltaisi ehdotat kahvilla käyntiä esimerkiksi helppo tapa ottaa selvää onko mitään yhteisiä keskustelun aiheita edes jolla voi tutustumisen toiseen aloittaa vaivaantunu hiljaisuus johtuu usein siitä ettei toinen halua nolata itseään toisen silmissä mitä sillä on väliä toisen reaktiosta näkee onko hän edes sellainen ihminen johon haluaa tutustua paremmin (jos et uskalla olla oma itsesi toisen lähellä niin kuvitteletko että moisessa suhteessa voisi olla hyvä olla pitkällä aikavälillä) helpointa kun ei aseta mitään tavoitteita tai ennakko oletuksia ettäkö siitä edes mitään sen enempää tulis miehillä menee yleensä aina syvälle metsään kun lähtevät tapaamiseen ennakko oletuksella että pillua pitää vähintään saada kannattaa pysytellä baarin puolella helpointa kun onnistut löytämään sen sopivassa humalassa olevan monesti saattaa jopa kuulua heidän tapoihinsa ei pitäisi suuremmin aiheutua vahinkoa ainakaan sellaiselle jota ei olisi jo joku rikkonut kannattaa vaan tietää kenen miehen nainen on heillä on usein ne miehet jokka saattaa jopa tulla päälle ellet ole itse heitä isompi ja naisilla taas monesti menee metsään siinä kun on kaikki suunnitelmat tehty ja kertoo ne avoimesti toiselle ennen tutustumista kunnolla alkaa se show siihen asti että on saanu mitä haluaa jos oikean miehen kanssa treffeille pääty

    • Anonyymi00025

      Purista palleista ja katso syvälle silmiin..

    • Anonyymi00027

      Ihanuus voisi kysyä lounaalle TeaMsilla tai vaikk irl, mentäisiin kahdestaan

    • Anonyymi00028

      Ota kaulaote ja anna suukko.

      • Anonyymi00029

        Minä en anna enää koskan suukkoa kenellekään!


      • Anonyymi00030
        Anonyymi00029 kirjoitti:

        Minä en anna enää koskan suukkoa kenellekään!

        Enkä ole sellaisesta koskaan edes haaveillut! Kaikki miehet ovat ei kiitos minulle aina! Minulle riittää yksi kauan kestänyt parisuhde ja se tulee aina olemaan niin!


      • Anonyymi00031
        Anonyymi00030 kirjoitti:

        Enkä ole sellaisesta koskaan edes haaveillut! Kaikki miehet ovat ei kiitos minulle aina! Minulle riittää yksi kauan kestänyt parisuhde ja se tulee aina olemaan niin!

        Jaa sinä olet täälläkin huutamassa.


    • Anonyymi00033

      Kysyt suoraan mitä haluat munaa vai jotain muuta

    • Anonyymi00034

      Ei kannata

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      20
      1304
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1221
    3. 64
      1210
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1175
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1039
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      989
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      947
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      913
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      80
      821
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      43
      814
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      781
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      676
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      656
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      643
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      636
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      598
    18. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      554
    19. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      112
      547
    20. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      544
    Aihe