Ähäkutti! Mahtava tunne kun voi olla maksamatta turhia veroja.
Kjähähä!
Kjähähä!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Käy se silleenkin.
Itellä alkoi eläkepäivät tässä 4-kymppisenä kun en halua tuottaa enää mitään hyötyä tälle yhteiskunnalle.
Köyhien pahin piina on vihervasemmistolaiset "poliitikot", jotka kavaltavat valtion kassaa lyhytnäköisiin sirkushuveihin ja romuttavat julkisen sektorin talouden.
Kunnon kansalaisen on turhaa yrittää parantaa julkisen sektorin tilannetta. Viime hallitus onnistui siinä. Nykyhallitus heti valtaan päästyään ensi töikseen välittömästi ryssi kaiken julkisen talouden tervehdyttämisen.
Demareiden tarkoitus on selvä. Ryssiä aina julkinen talous niin, että köyhiä ja työttömiä riittää ja vieläpä kurjissa oloissa. Sitten demarit höynäyttävät noita köyhiä äänestämään itseään.