Persujen Hankamäki: Perseen kourinta on kansanomaista

Anonyymi

"Se vain kertoo siitä, miten erilaista eri paikoissa on. Suomessa monet konfliktit ovat tällaisia kunnianloukkauksen kansanhuvia. Esimerkiksi eduskunnassakin eräs perussuomalainen kansanedustaja meni kouraisemaan kokoomuslaista naista. En sitä pidä puolusteltavana, mutta se kertoo jonkinmaisesta kansanomaisuudesta. Alkuperäinen vulgaari kansanihminen ollaan hautaamassa.

– Itsekin viittasit, että ihmiset ovat vapaita pariutumaan, kenen kanssa haluavat. Yhtä hyvin voidaan sanoa, että ihmiset ovat vapaita päättämään siitä, millä tavalla ottavat kontaktia toisiin ihmisiin."

12

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvät ja toisia kunnioittavat käytöstavat ovat perseestä! Kyllä ihmisen kuuluu saada toteuttaa omaa eläimellisyyttään täysin vapaasti. Viettien varassa olemme selvinneet jokusen miljoona vuotta ja niiden varassa pysymme hengissä vastakin.

    • Tavat ovat tosiaan muuttuneet. Vaikka ritariaika on kuorrutettu romanttisella siirapilla, todellisuudessa se oli nykysilmissä ruokoton. Uljas ritari kouri julkisestikin naistuttavan sukupuolielimiä ja rintoja.

      Tuskinpa haluamme säilyttää tällaista vulgaariutta. Ei siinä vikaa, että se oli avoimesti seksuaalista, mutta kyllä siinä, että se oli avoimesti väkivaltaa ihannoivaa. Rakkaus on hellää. 🌹

    • Anonyymi

      Elegantisti puolustaa Hakkaraista 😂

      • Anonyymi

        #Kansanomaisuus


    • Anonyymi

      Perseen kourinta on ihan normaalia ihmiskäyttäytymistä, jota on harrastettu miljoonia vuosia, eli koko homo sabienssin olemassaolon ajan, kunnes vasta viimeisen parinkymmenen vuoden aiana tätä luonnollista käyttäytymistä on alettu pitää paheksuttajana ja luonnottamana

    • ...kun kerran Berliinin homoklubeissakin kouritaan perseestä...

      • Wwuwuw

        Että kourivat homomiehiä perseestä?


    • Anonyymi

      Perseenkourinta on suomalaista kansanperinettä.

    • Anonyymi

      Naiset tykkää jos ytmi kourii persettä

      • Anonyymi

        Yhtä paljon, kuin miehet tykkää jos kaunis nainen lyö miestä vasaralla naamaan.


    • Anonyymi

      Naiset tykää kun komea jännämies ottaa väkisin ja kourii naisen tissejä. 70% raiskauksistakin jää ilmoittamatta.

      • Anonyymi

        Älä puhu paskaa


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      100
      4928
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      245
      2016
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      86
      1645
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1190
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      337
      1163
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1100
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1099
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      147
      1068
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1029
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      984
    Aihe