Kärnä kansalaisen asialla

Kärnä toi https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0ffbfcf5-9e69-4753-ac35-a5820eae6894 veronmaksajien rahat takaisin, miehen työ.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Paitsi että väitteistään huolimatta ajelee taksilla koko ajan veronmaksajien piikkiin.

Ei se niitä kuluttamiaan rahojaan palauttanut. Otti toisen lompakosta, mikä on normaalia politikoille.

MIksi muuten kansanedustajat edes käyttävät taksia? Pelkäävätkö ne matkustaa julkisilla? Niillähän on lappu jolla ne pääsee ilmasieksi linja-autoilla, ratikoilla ja junilla. Mihin siis tarvitaan taksia??

1Äänestä
  • Harmittaako, että et huomannut sitä epäkohtaa itse, minkä Kärnä nyt näki, ja siksi arvostelet?

    Äänestä

  • Kärnä oikaisi vääryydet ja valtio sai rahat takaisin. Kannatat siis laittomuutta?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Harmittaako, että et huomannut sitä epäkohtaa itse, minkä Kärnä nyt näki, ja siksi arvostelet?

    On periaatteesta vastaan vaikka ei olisi syytä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kärnä toi https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0ffbfcf5-9e69-4753-ac35-a5820eae6894 veronmaksajien rahat takaisin, miehen työ.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu