...ymmärtääkö monikaan mihin kaikki lopulta johtaa ja että kaikki on myös ennalta suunniteltua. Suunnilleen joka toinen viesti on täynnä persuvihaa ja likimain joka toinen täynnä ihailua lgbt-kulttuuria, polyamorisuutta ja kaikenlaista kieroutunutta kohtaan. Loput mitä jää jäljelle niissä vihataan kaikkia perinteisiä hyviä instituutioita kuten vaikkapa kirkkoa. Samoinhan se menee koko yhteiskunnassa.
Miksi kaikki tapahtuu? jotta saadaan murrettua kansallisvaltioiden selkäranka, velkaannutettua ja sitoutettua ne sairaaseen järjestelmään nimeltä EU niin ettei siitä enää pääse irti millään ilveellä vaikka tahtoisikin, tulee liittovaltio josta kaikki kansallistunne ja itsenäisyys on kitketty pois, saadaan reunavaltioiden tuotantokoneistot rulettiä pyörittävän brysselin vallan alle. Jotkut hyväksikäyettävistä uunoista vieläpä kannattavat tätä hyväksikäyttöä kun kuvittelevat EU:n ajavan heidän omia perversioitaan tukevia asioita.
Kun katsoo palstan otsikoita niin tulee mieleen että...
8
<50
Vastaukset 8
- Anonyymi
Sinähän alat radikalisoitua! Joko oot liittynyt alan järjetöihin? Aktiivisesti levität kyllä sanomaa, varmaan pisteitä heruu päälliköltä. Ainakin pitäis, kun niin orjallisesti toistat kaikkea herranne totuuksiksi väittämiä asioita. Olet hyvä opetuslapsi. Ja ahkera palstalla. Täällä kuulijoiden joukko on vähäinen, mutta jostainhan se on hihhuliradikalistinkin lähdettävä liikkelle.
- Anonyymi
No entäs sitten.
EU ei ole mikään sairas järjestelmä vaan demokraattisten valtioiden sekä Unkarin muodostama yhtenäinen taloudellinen ja poliittinen liitto.
Neuvostoliitto oli se sairas järjestelmä joka halusi reunavaltiot kytkeä yhteen nivoutuen josta ei pääse irti millään ilveellä. Kommunismissa oli kaikki kansallistunne ja itsenäisyys kitketty pois. EU on kaikkea muuta kuin mitä yrität kirjoituksessasi valehdella. - Anonyymi
Ei mitään hätää, kun se joutuu ottamaan kaiken päälleen.
Eläs nyt murehdi rautakuupan sisällä näin kauniina päivänä tuollaisia, hirttää vielä lopullisesti kiinni. 😁
Zillaa välillä. 😎- Anonyymi
Liittovaltio-maininta tuli jo 90-luvulla ja mitäpä muutakaan tuo meinaa, kuin keskushallinnon johtamaa osavaltiota. Velkavankeushan on nimensä mukainen, käytännössä ikuinen sukupolvet ylittävä kahle.
- Anonyymi
Aloittajan oma ihannevaltio (Venäjä) on ikiaikaisesti ollut Moskovajohtoinen liittovaltio, jossa kaikki kansallistunne (muilta kuin ”aitovenäläisiltä”) ja itsenäisyys on kitketty pois.
Itärajan tuolla puolella sellainen on ihgua, mutta tällä puolella kamalaa 😂- Anonyymi
Se onkin aika huvittavaa että minä joka Venäjää arvostan perintyeisten arvojen vaalimisesta mutta haluan säilyttää meidän oman itsenäisyyden ja elää naapurin kanssa niin kuin kuuluu, sovussa ja sinä joka taas inhoat venäjää ja haluat sinne pyllistellä ja haastaa riitaa haluat kuitenkin melkolailla samanlaisen mallin meillekin, ainoastaan että mamutuksen ja homotuksen tahdot lisämausteena meille.
- Anonyymi
"….tulee liittovaltio josta kaikki kansallistunne ja itsenäisyys on kitketty pois, saadaan reunavaltioiden tuotantokoneistot rulettiä pyörittävän brysselin vallan alle."
Niin kun sun mielestä tämän maan pitäisi antautua Venäjälle.
Ennemmin EU kuin äärioikeistolainen persumaa itärajan takaa.
xLiner
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga1181685Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️91847Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja148782- 57769
Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35731Lidilikö Suomussalmelle
Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat39631Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔42630Upeaa Google!
Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö242620- 67599
Ei makeat pimut sytytä
sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol33577
