Miten voi olla mahdollista että äskettäin vielä "Maapallon Herraksi" julistautunut USA tuhoutuu yhden mitättömän mustan pikkurikollisen ja huumehörhön kuoleman seurauksena?
Tuhoaako surkea musta pikkurikollinen USA:n?
Anonyymi
16<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Näköjään, eikä jää edes siihen.
Varmaan koko maapallon pitää tuhoutua mustan nistirikollisen takia.
Vihreät moraalittomat tunkioräähkät saavat aikaan vain kaikki asiat päin persettä.
Tuskin tuhoutuu mutta ongelmissa on. Pikkurikollisia ja huumehörhöjä on joka maassa, mutta sellaisia poliiseja, jotka tappavat jo täysin puolustuskyvyttömän miehen ei ole monessa maassa. Tai poliisi ampuu hengiltä karkuun päässeen mustan miehen, joka yritti päästä karkuun kahdelta poliisilta ja oli juoksemassa pois paikalta kun poliisi ampui hänet hengiltä. Miestä epäiltiin alkoholin vaikutuksen alaisena ajamisesta. Hyvin outoa menettelyä poliisilta. Ei ole ihme jos on rettelöitä. Kummassakin tapauksessa tilanne oli filmattu ja sitä miljoonat ovat katselleet.
Nämä poliisit on kyllä irtisanottu ja joutuvat oikeuden eteen...
Monenkos jenkkipoliisin ampuman valkoisen puolesta on hajoitettu paikkoja ja protestoitu? Ainiin kysehän on vain vasemmisto politikoinnista ei poliisiväkivallasta.
” Miestä epäiltiin alkoholin vaikutuksen alaisena ajamisesta. Hyvin outoa menettelyä poliisilta.”
Ööö? On outoa menettelyä poliisilta epäillä miestä alkoholin vaikutuksen alaisena ajamisesta vai? Aijahas! Mä taas kuvitelin et se on osa poliisin duunia! :)
Ja jos alkoholin vaikutuksen alaisena ollu mies alkaa kähmimään poliiseilta aseita pidätystilanteessa, niin sellaistako EI saisi ampua vai? Vaan ennemmin pitäis kuolla itse? Suvakkilogiikalla. Vai saako vain MUUN värisiä poliisin aseiden kähminöitä ampua, mutta ei mustia? Vai mitä vittua sä oikeen sössötät? :)
Se lääkitys?
No itsepähän rakensivat maan mustien orjien hiellä ja verellä ja estävät vieläkin afrikan maiden nousun kukoistukseen. Maksavat velkaa ja sitä saa mitä tilaa!
Tässä on videota ketkä niitä rasiteja on raakimista päästä eikä tästä hiisku valtamediat ollenkaan.
https://mvlehti.net/2020/06/19/paivan-videot-valtamedia-vaikenee-someen-tulvivat-mustien-vakivaltaiset-hyokkaykset-valkoisia-vastaan/
Luuletteko että on oikein että valkoisille voi mustat tehdä mitä vain, jos minun kimppuun joku tuollainen käy, tapan sen siihen paikkaan.
Te blm:mää kannattavat teitte minusta erittäin rasistisen, sitä ennen olin tavallinen ihminen.
Minä eika kukaan valkoinen ole ikinä tehneet historiassa mustille yhtään mitään, päin vastoin, suomalaisia on viety orjina pitkin afriaa enemmän kun mistään muusta maasta.
Meidänkö pitäsi siis polvistua noiden terroristien edessa, kuskaa verta.
Rikosilmoitus tehty.
Minäkin tein rikosilmoituksen näin juhannuksen kunniaksi. Ei oo ihme että koulut kesken jäi!
Ei+mitään+uutta+auringon+alla!+:/
Ja+kaikki+tolkun+immeisethä+ton+on+tajunnu+jo+aikaa+sit+et+99+%+kaikista+vasureista+on+täysiä+valehtelijoita!
Ja+loput+1+%+niin+tyhmiä+etteivät+osaa+ees+valehdella.
Sinusta on tehty rikosilmoitus väärästä ilmiannosta ja rikosten peittelystä.
Maailma ei ole menossa hyvään suuntaan.
On vain ajan kysymys, milloin pahat voimat ottavat mittaa toisistaan oikein olan takaa. Tai siis dronejen, ohjusten, kyber...., biologisten ... kemiallisten... avaruusvoimien... takaa.
Tänä juhannuksena meillä elää vielä toive, ehkä utopia paremmasta huomenesta, rehellisistä hallinnoista, oikeasta oikeudesta, tasa-arvosta, hyvinvoinnista...
Nuijasotienkin jälkeen on otettu mittaa siitä, kenen väkivaltakoneisto on voimakkaampi ja kuka määrää toisia ja määrittelee toden ja oikeuden polittisten tuomistuinlaitosten, mielivallan ja panteistisen ateismin ja hedonistisen vapauden demokratin nimissä.
Tuo kehitys johtaa myöhemmin uuteen konfliktiin, uusiin konflikteihin, kahtiajakautumisiin, maailman kolanteen isompaan rähinään.
Tällä hetkellä näyttää siltä, että me voitamme. Mitenkö. -Hautapaikka on jo varattu.
Tässä maailmassa emme voi saavuttaa mitään todellista oikeutta ja hyvyyttä. Kuoltuaan ihminen ei tunne pahijen voimien mielivaltaa niin kuin mielivallan elävänä uhrina olleessaan.
Maailma ei ole menossa hyvään suuntaan.
On vain ajan kysymys, milloin pahat voimat ottavat mittaa toisistaan oikein olan takaa. Tai siis dronejen, ohjusten, kyber...., biologisten ... kemiallisten... avaruusvoimien... takaa.
Tänä juhannuksena meillä elää vielä toive, ehkä utopia, paremmasta huomenesta, rehellisistä hallinnoista, oikeasta oikeudesta, tasa-arvosta, hyvinvoinnista...
Nuijasotienkin jälkeen on otettu mittaa siitä, kenen väkivaltakoneisto on voimakkaampi ja kuka määrää ja alistaa toisia väkivaltakoneistolla ja mielivallalla ja määrittelee toden ja oikeuden polittisten tuomistuinlaitosten, mielivallan ja panteistisen ateismin ja hedonistisen vapauden demokratian nimissä.
Tuo kehitys johtaa myöhemmin uuteen konfliktiin, uusiin konflikteihin, kahtiajakautumisiin, maailman kolmanteen isompaan rähinään.
Tällä hetkellä näyttää siltä, että me voitamme. Mitenkö.? -Hautapaikka on jo varattu.
Tässä maailmassa emme voi saavuttaa mitään todellista oikeutta ja hyvyyttä. Kuoltuaan ihminen ei tunne pahojen voimien mielivaltaa niin kuin mielivallan elävänä uhrina olleessaan.
Tässä syypäitä on kaikki mustat, tästä eteenpäin on turha noiden valittaa mistään siilä ovat itse aiheuttaneet kaikki tulevat.
Esimerkiksi Helsingissä somppuämmä kertoi että heillä on oikeus polttaa joka ihmisen talo sillä kuulemma he ovat rakentaneet ne kaikki.
Eivätkä tajua että noilla sairailla teoillaan ja valeillaan saavat ihan jotain muuta kun kunnioitusta.
Kohat alkaa ihmisillä olemaan aika päättää millä puolella seisovat.
Toisaalta olen hyvin iloinen siitä, että tämä rikollinen on nyt poissa pilaamassa muiden ihmisten elämää. Täys kymppi poliiseille.
Juu Rauhan Nobel tolle poliisille pitäs antaa! Eikä syyte :/