Melko erikoisia vaatimuksia ? Tietty väestöryhmä Suomessa on pääosin loikoillut sosiaaliturvan varassa ,
https://mvlehti.net/2020/06/19/paivan-twiitti-somalitytto-helsingissa-somaliorjat-rakensivat-nama-talot-video/
Päivän twiitti: Somalityttö Helsingissä – ”Somaliorjat rakensivat nämä talot” [
https://mvlehti.net/2020/06/19/paivan-twiitti-somalitytto-helsingissa-somaliorjat-rakensivat-nama-talot-video/
Päivän twiitti: Somalityttö Helsingissä – ”Somaliorjat rakensivat nämä talot” [
Vastaukset 8
Vanhimmat
Todella erikoista somalityttö kiihkeän huutaa miten mustat on rakentaneet Suomen talot orjatyöllä vaikka asetelmaan on että nämä tosiasiassa asuu Suomessa suomalaisten rakentamista taloissa ilmaiseksi joiden kulut maksaa suomalaiset veronmaksajat.
Niinpä mutta jos siitä huomauttaa Somaleille niin se on RASISMIA!
Tämä on lopputulos, kun PISA-idioottien ajattelu yhdistyy vasuritahojen valheisiin!? ;-)
No nauretaan vaan sille yhdessä MG:n ja Rotan kanssa... ;-)
Minkähänlaisen talon ne "somppuarkkitehdit" saisivat aikaan? Vesi tulisi katosta ja paska menisi ulos lattiassa olevasta reiästä?
Jossain on vikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ulkopuolelta tulleilla ei ole mitään oikeusksia tuhota yhteiskuntaamme, itse laittaisin kovan kovaa vastaan, tavataan kadulla ja katotaan kumpi jää pystyyn. Isänmaallisuus kunniaan.
Joo somalit vois latoo kasaan ja kärrätä jäteasemalle, sinne ne kuuluu.
Ongelmajätteisiin?