Ovatko maahanmuuton vastustajat löysiä?

Anonyymi

Jos Kreikassa, Espanjassa tai Italiassa olisi oikeasti miehiä maahanmuuton vastuustajina, niin hehän veisivät nuo matut takaisin afrikkaan omilla veneillään. Viranomaiset eivät sitä voi tehdä mutta yksityset voisivat.
Vai onko jossain päin EU:ta sellaisia maahanmuuton vastustajia jotka vain itkevät netissä tekemättä asialle mitään ja haukkuvat ihmisiä jotka yrittävät tehdä asialle jotain?

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eipä niistä matuista kukaan tykkääkään. Pois lukien elantonsa niistä saavat, tai sellaiset naiset jotka ei muuta miestä saa. Pysyvät yhteiskuntien ulkopuolella ja turhautuvat siihen halveksuntaan aikanaan. Kuten nyt on nähty.

    • Anonyymi

      Et selvästikään ymmärrä tuon asian kokonaisuutta, kun tuollaisia huutelet?

      Ensinnäkin matut haluavat nimenomaan Pohjois-Euroopan maihin eli käyttävät Etelä-Euroopan maita kauttakulkutienä.

      Italia on aina vaatinut muita EU-jäsenmaita ja Brysseliä auttamaan ulkorajojen valvonnassa. Myös Kreikka.

      Kuitenkin Bryssel ei ole panostanut unionin ulkorajojen valvontaan hyvin tietämästämme syystä. koska sen eliitti kannattaa Euroopan suurmamutusta pilalle.

      Joten Italialla ja Kreikalla ei ole mitään suurta yllykettä estää omin voimin ja varoin mamutulvaa. Siitä voi syyttää vain Brysselin eliittiä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4852
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3962
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3870
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2265
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      80
      1987
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1386
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1354
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      170
      1343
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1259
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1145
    Aihe