Ihmisoikeudet hyödyttävät eniten rikollisia

Anonyymi

Niinsanotut ihmisoikeudet hyödyttävät enemmän rikollisia kuin rikosten uhreja. Tarvitsemme vapauden, turvallisuuden ja oikeidenmukaisuuden takaisin!

Englannin pitkäaikaisin eurokansanedustaja ja nykyinen kansallissankari kertoo mitä pitää tehdä:

https://youtu.be/CqmTT6BdcqU

9

65

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tätä voikin ihmetellä, miksi huonojen asioiden annetaan kumuloiua. Toinen kummallinen asia on se, että miksi valtiomme lahjoo maahanmuuttajia tulemaan ja jäämään maahamme, vaikkeivät olisikaan rikollisia, ja varsinkin kun Suomeen asuttaminen vain lisää pakolaisuutta, eikä edes pyri vähentämään pakolaisuuden syitä! Miksi suomalaisten pitäisi kärsiä pakolaisavun lievilmiöistä Suomessa, kun valtaosa oikeista pakolaisista on kaukomaissa, missä heidän auttamisensa ei olisi vain haitatonta meille, vaan myös kaikinpuolin tehokkaampaa ja halvempaa! ... Nykypolitiikassa on jotain todella pahasti vialla jo ministereistämme ja hallituspuolueistamme alkaen.

      • Anonyymi

        Valtiomme ei lahjo ketään tulemaan tänne, jos ei huippuosaajia lasketa. Väitteesi on absurdi.

        Samat henkilöt, jotka vastustavat humanitaarista maahanmuuttoa vastustavat myös kehitysapua.

        Hallitusemme noudattavat Suomen allekirjoittamia kansainvälisiä sopimuksia. Mikä siinä on vialla?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Valtiomme ei lahjo ketään tulemaan tänne, jos ei huippuosaajia lasketa. Väitteesi on absurdi.

        Samat henkilöt, jotka vastustavat humanitaarista maahanmuuttoa vastustavat myös kehitysapua.

        Hallitusemme noudattavat Suomen allekirjoittamia kansainvälisiä sopimuksia. Mikä siinä on vialla?

        Suomen valtio LAHJOO maahanmuuttajia ilmaisilla asunnoilla, ilmaisilla tavaroilla, ilmaisilla palveluilla ja käteisrahalla tulemaan ilmaiseen täyshoitoon, jäämään pysyvästi ja lisääntymään holtittomasti, koska Suomen valtio maksaa kaikki heidän kulunsa, vaikka tulijat olisivat kuolemaantuomittuja tai terroristeja!

        Se on rasistista valkoihoisia länsimaalaisia kohtaan siinä missä suomalaisiakin kohtaan!

        Big Mama on somalityttöjen huippuammatti, jossa kuka tahansa yli kymmenen uutta pientä somalia maailmaan pukannut pääsee helposti sadantonnin ansioihin. Suuret perheasunnot odottavat ilmaisesti ottajaansa ja parhaiten ansaitsevat yksinhuoltajaisät- ja äidit, joita somaleista onkin lähes puolet, vaikka islaminuskoiselle se olisi oikeasti suuri häpeä. Suomessa ei niin kuitenkaa ole, koska vääräuskoisten huijaus on yksi islamin määräyksistä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Valtiomme ei lahjo ketään tulemaan tänne, jos ei huippuosaajia lasketa. Väitteesi on absurdi.

        Samat henkilöt, jotka vastustavat humanitaarista maahanmuuttoa vastustavat myös kehitysapua.

        Hallitusemme noudattavat Suomen allekirjoittamia kansainvälisiä sopimuksia. Mikä siinä on vialla?

        Suomi on vetovoimatekijöitä pullollaan.
        Kehitysapu menee pääosin hukkaan tai diktaattorien taskuihin. Luulisi Afrikan olevan jo pelastettu moneen kertaan sinne syydetyillä rahoilla.
        Vika on esim siinä että pahoihinkin rikoksiin syyllistyneitä ei saada karkotettua. Ja sitä käytetään hyväksi. Turvapaikanhakija voi saada elin-ikäisen täysihoitopaikan sillä että syyllistyy rikokseen jossa kotimaassa lähtisi henki.
        Mutta nämä ovat suvaitseville liian vaikeita käsitettäviä, asioiden ymmärtäminen vaatii edes pikkusen todellisuuden tajua.


    • Anonyymi

      Eli persuja.

      • Anonyymi

        se on kyllä totta, ei minkäänlaista "ennaltaehkäisevää" toimintaa, vaikkapa yleisen valvonnan osalta, kukin sää rellestää melkoisen vapaasti, sitten vasta "kun jotain tapahtuu . . .", sitten voi soittaa johonkin "ensiapu/hätänumeroon"


        p.s. "miliisit" vaan valvoon yleistä järjestystä, jne.


    • Anonyymi

      - Lukot ja lait ovat rehellisiä varten, totesi entinenkin mies Ilmajoelta.

      • Anonyymi

        Tuliko siitä sitten nainen?


    • Anonyymi

      Ei ole mikään houkutin kun entinen ministeri lupaa talonsakin maahanmuuttajille?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2531
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1465
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      86
      1437
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      943
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      920
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      36
      810
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      105
      804
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      716
    Aihe