https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ivan-puopolon-kolumni-seisokaa-mielipiteidenne-takana-ja-lopettakaa-jatkuva-anteeksipyytely/7854802#gs.9624d6
hän hyväksyy kaiken, veli-veli peränumbum.. sisä, ulko, lapsi, koira, kissa..
hän hyväksyy kaiken, veli-veli peränumbum.. sisä, ulko, lapsi, koira, kissa..
Vastaukset 17
Vanhimmat
Siitä ei ainakaan synny sisäsiittoista lasta
Kakikea se ketjun aloittaja hyväksyykin selkeä vasuri sieltä näitä ehdotuksia on tullut.
Hyhdyntä on erittäin toimiva käsite, kiitos siitä!
Tuo ei ollut jutun pointti.
Aloittaja suuttui tekstistä siksi hän on tehnyt 3 tälläistä vastavaa aloitusta jo katsotaan monta vielä avaa enenkuin viha alkaa laantua.
"Tuo ei ollut jutun pointti."
Hyhdyntä
on silti todella maino käsite joka tulee todelliseen tarpeeseen.
Se että jokin iljettää tai yököttää, paheksuttaa tai kirjoittaa järjellisen ja rationaalisen mielipiteensä, ei tarkoita sitä että suuttuu.
Kato alkaa vihasi jo laantua uusia ketjujakaan et ole enään avanut samasta asiasta hyvä vihassa ei ole hyvä elää.
Me persut elämme jeesuksessa. Tai samankaltaisesti miesporukassa.
Lukumääräisesti suurin osa yhdynnöistä Suomessa tapahtuu miehen ja miehen oman käden välillä.
Tätä kautta lentää litramäärässä laskettuna eniten spermaa Suomessa.
Eikös kansanedustaja Anna Kontulakin kannattanut seksisuhteita lähisukulaisten kesken? Eduskunnassa hän näkemystää esitteli.
Insestiä kannattaa tuo vasemmistoliiton edustaja.
Niin,, suoraselkäinen nainen. Ei ole pyytänyt anteeksi, niin kuin nuo nynnyt.
Persut tekevät itse lähes kaikkea jota eivät julkisesti hyväksy. On kai parempi hyväksyä vaan ne teot kun ei niistä eroon pääse?
Kyllä yo seksi on hyhdyntää.
Ei ole kuitenkaan sama hankkiiko sukulaiset lapsia keskenään ja lasten pitäisi saada kasvaa molempien vanhempien kanssa tai ainakin pojat isän ja tytöt äidin kanssa. Yh-femakot aiheuttaa vain sekopäisiä lapsia ja vammauttavat alkoholilla jo sikiönä jopa 3000 lasta vuosittain. Miksi se ei huolestuta iivanaa, onko iivana itsekin yh-femakon uhri.
Yh-nainen saattaa masentua juomaan, koska mies on kohdellut ala-arvoisesti ja jopa jättänyt odottavan äidin yksin, kun ei ole sattunut isyys kiinnostamaan..