Eli minulla on kertynyt pitkän lääkekuurin aikana runsaasti nesteitä kehoon, nyt on lääkkeen alas ajo päällä ja huomaa miten saa esimerkiksi juosta pissalla todella paljon useammin kuin aiemmin. Hyvähän se tietysti on, mutta nyt on alkanut kutiamaan ympäri kehoa, voiko johtua tuosta nesteiden poistumisesta jotenkin? Kaikki verikoe tulokset ovat ok, ei selitä ihon kutiamista, allergioita minulla ei ole, eikä ikinä ennen mitään iho ongelmia. Eli voiko nesteiden poistuminen olla vain niin rajua, että kun iho yrittää palautua pienempään kokoon, tulee kutinaa?
Nesteiden poistuminen kehosta
Anonyymi
155
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Minulle tehtiin jätkänä urologinen toimenpide. Viikko pari siitä alkoi virtsankarkailu.
Vaatteiden alla pidettävä kestokadetrointisäiliö? olisi helpotus. Nyt joutuu pesemään liian usein päällyshousutkin.
Urologi määräsi pillereitä, mutta niiden teho on laskenut lähes kokonaan. Onneksi eivät ole kovin kalliita.
Köyhän eläkeläisukon elämä melko pilalla.