Presidentti Trumpin uudelleenvalinta näyttää vääjäämättä varmalta kansainvälisen tukijajoukon kasvaessa: https://www.is.fi/musiikki/art-2000006555554.html
Rolling Stones mukaan Trumpin vaalikampanjaan
Anonyymi
23<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Uskomatonta mutta näinhän se menee, elämmehän aikoja ilman rajoja.
Aloittaja ei sitten osannut lukea edes tuota uutista?
Rolling Stones ei kannata Trumpin valintaa, vaan uhkaa vetää Trumpin oikeuteen musiikkinsa luvattomasta käytöstä. Tästä näkee miten härski Trump on, käyttää toisten musiikkia ilman oikeuksia musiikin käyttöön.
Bändin geriatrikot tekivät varman valinnan ja hyppäsivät vertaisensa varmemman voittajan ikämiehen kelkkaan.
Vastapuolella (Demokraatit) on dementia-potilas, jonka nimeen moni Suomessakin vannoo: näin vaikka Biden ei usein osaa edes kokonaista lausetta muodostaa..
Huomio se on tuokin, kuten näimme 2016. Ja voitto tuli että humathi!
Rockin kuninkailla, Rolling stonesilla on enemmän kannattajia kuin kiinteistövälittäjä Trumpilla.
He ovat englantilaisia. Eivät he saa äänestää
USA: n presidenttiä. Myöskään Suomen valtamedian toimittajat eivät pysty äänestämään Trumpia, vaikka selvästi mieli tekisi.
"Myöskään Suomen valtamedian toimittajat eivät pysty äänestämään Trumpia, vaikka selvästi mieli tekisi."
Jopas vitsin murjaisit. Dementikko-Biden on Suomi-valtamedian ykkösnimi, Obamacare-Sote-rintama kestää, muistatko?
Eihän tässä heidän (5 kpl tms.) äänistä olekkaan kyse. He ovat sponssaamassa Trumpia julkisuudessa, julkisuus on kaikki kaikessa.
Toimittajat kampanjoivat JOKA PÄIVÄ väsymykseen asti Trumpista: "Trump sanoi/kirjoitti sitä ja tätä".
Tervejärkiset ihmiset eivät halua Trumpin käyttävän kampanjoissaan musiikkiaan.
"Rock-yhtye The Rolling Stones on uhannut presidentti Donald Trumpia oikeustoimilla tämän käytettyä yhtyeen kappaletta kampanjatilaisuuksissaan.
Aiemmin myös Tom Pettyn perhe, Queen, Pharrell Williams, Rihanna, Aerosmith, Adele, Neil Young sekä edesmenneen Princen kuolinpesä ovat älähtäneet Trumpin kampanjatilaisuuksissa käytetyistä musiikkikappaleista."
Ja mitäs ovat älähdykset aiheuttaneet?
Ao. älähdykset ja muut vastaavat ulinat julki, ja Trump on mediassa taas esillä.
Kampanja kiittää.
Joka ainoa taiteilija/muusikko joka lähtee politikoimaan menettää minut faneistaan ja ilmeisesti heillä on siihen varaa. Olkoonkin että elämme uusvasemmistovallankumous aikakautta niin sitä suuremmalla syyllä kaikki prändit jotka politikoivat menettävät minun arvostukseni. Tehköön työtänsä tai menköön politiikkaan. Itse olen yrittäjä ja minulla ei todellakaan ole varaa alkaa valikoimaan asiakkaitani poliittisen suuntautumisen mukaan.
Stonesilla on aika monta poliittista kappaletta, tehty ainakin 40-50 vuotta sitten. Että yllärinä tämäkin varmaan tuli, että rock-yhtye voi olla poliittinen. Tee vaan yrittäjän hommia, neutraalina ja puolueettomana kommentoijana. Good for you.
Aivan.
Mitä nämä ovat saaneet aikaan, ovatko olleet muutoin hyödyksi kuin valittamalla Oranssimies paha jätkä? Ovatko auttaneet ns. kehitysmaita ja jos ovat niin miten eli missä tulokset?
Suomi bändi Stones rulaa edelleen! Sehän tässä taas nähdää
"The Rolling Stones on uhannut presidentti Donald Trumpia oikeustoimilla"!!!
Amerikkalainen sivistyneistö ei halua Trumppia enää jatkoon ...
Rollarit ovat englantilaisia.
Yllättävän moni julkkis on pahuuden puolella mukana
Vanhat hipit haluavat vain rauhaa.
Ja semmosen sitten saivatkin aikaan.
Anarkistien BLM Minneapolis https://www.youtube.com/watch?v=R3cqE9WCdiI&feature=emb_logo
Suurin osa maailman ihmisistä haluaa rauhaa ja kansainvälistä yhteistyötä, jotta kaikilla ihmisillä olisi mahdollisuus saada elää inhimillinen elämä, jokainen omalla parhaaksi katsomallaan tavalla.
Glopaalisaation ilosanoma ja ihanalta kuulostaa kuten kommunismikin alunperin ei vaan toimi ja ei käy niinkuin unelmoidaan tässä gloobaalissa maailmassa isot yrtykset vie ja todella harva voi elää kuten itse haluaisi.