Tiivis kumppanuus on tae seksille

Anonyymi

Ei ole avoliitomme aikana nainen pihdannut koskaan ilman syytä. 3-4 eri pituista kuivaa jaksoa ja kaikille katkoille oli syynsä. Siellä oli pari eri pituista masenusjaksoa johtuen eri syistä, sitten oli naisen läheisillä pitkiäkin sairasjaksoa eikä nainen jaksanut keskittyä seksiin eikä läheisyyteen millään lailla, oli vähän kuin vetäytynyt omaan kuplaan. Pikku hiljaa kun asiat selkiytyi alkoi taas naisenkin silmissä näkyä pikku hiljaa pilke, sen jälkeen alkoi tapahtua myös sängyssä. Tukena olen koittanut olla vaikka koville on ottanut mutta kuten nainen sen sanoo tiivis ja tukeva parisuhde auttaa selvii ja kun stressi hellittää alkaa seksikin taas. Olen tyytyväinen kun 28 vuotta kestänyt suhde toimii ja jaksaa vaan tuo nainen munkin naamaa katella enkä ole niitä helpoimpia miehiä jos ei ole kumppanikaan helpoimpia naisia.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mukava kuulla. Nimenomaan kumppanuutta sen pitäisi olla, jossa molemmilla hyvä olla ja pidetään yhtä. Itselleni sellaista ei ole vielä suotu, ehkä joskus..

    • Anonyymi

      Näin se on. Kun molemmat huomioi toisen ja yhteispeli toimii, sekstailukin sujuu :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4547
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      106
      3781
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      143
      3485
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1980
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      70
      1925
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      125
      1064
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      134
      976
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      933
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      847
    Aihe