Ite olen 21V ja mulla on tatuointeja yhteensä 5kpl ja lisää tulee.Ekan Tanskan otin jotain 16V vanhempien luvalla olkapäähän semmoisen ruusun.Kun olin 17V otin kaks tatuointia.Toinen tuli käteen ja toinen pohkeen alueelle.Kun olin 19V otin koko jalan tatuoinnin.Viimenen tatuointi minkä otin 20V oli koko käden tatuointi.Nyt meen 3vk päästä tulee selkään.
Rakastan tatuointeja!!!
Hei kaikki!
4
198
Vastaukset
- Anonyymi
Mä oon jo yli viiskymppinen, mullakin on jokunen tatuointi.
En ole tatuointeja vastaan koska mielestäni on jokaisen oma asia ottaako tatskoja vai ei.
Kannattaa kuitenkin varautua siihen että vuosien myötä tulee kyllä kommentteja kasvotustenkin, sekä positiivisia että negatiivisia. Toiset kuvista tykkää ja toiset ei, mielipiteet ovat kovin erilaisia.
Kun on itsellä jo ikää niin pystyn ajattelemaan että eihän nuo kuvat varmaan enää niinkään mukavan näköisiä ole, tosin itseäni ei haittaa, eikä haittaa sekään jos jotakuta muuta mun iholla olevat kuvat haittaa.
Oon kyllä sanonut jo viimeisen reilun kymmenen vuoden aikana useampaan kertaan että jos ei nyt tatskoja olisi niin en kyllä enää niitä ottaisi.
Mutta täytyyhän " hullusta " nuoruudesta jotain muistoja olla.... - Anonyymi
Varsin moni tuttu on samaa mieltä kuin minäkin.
Kaunis nainen pilaa ihonsa tyhmännäköisillä tuherruksilla jota vielä
sitten 20-.30 vuoden päästä ovat todella rumia.
Erittäin moni sanoo että ei koskaan huolisi sellaista naista
joka on muuten kaunis mutta on sotkenut kauniin ihonsa.
Sama itsellä. Ei todella kiinnosta nähdä rumannäköisiä tuherruksia.
Vaikka ois kuinka mukava ja kaikin puolin sopiva nainen
niin en huoli samaan talouteen.
Merimiehet ja vankilan asukkaat noita käyttää eniten.
On sattunut omallekkin kohdalle että todella upea nainen
ja ois halunnut olla yhdessä.
Valitettavasti saavat etsiä ihan itsensä laista seuraa.
Samoin on käynyt tutuille.
Hyvin alkanut seurustelu on päättynyt typerän ja ruman
väritöherryksen takia.
Mun puolesta saavat mennä. Mut jokainen tyylillään.
En huolisi moisia töherryksiä vaikka siitä maksettais kuinka paljon.
Ja töherretty nainen. Ush. - Anonyymi
Eihän nämä, joilla tatuointeja on, ole mitään kuusen kirkkaimpia kynttilöitä, mutta kyllä hekin parikseen löytävät jonkun saman tasoisen reppanan.
- Anonyymi
No onneksi ei ole pakko ollakaan se kaikkein kirkkain kynttilä, sääli heitä jotka kuvittelevat olevansa. Reppanoita ovat juuri he jotka kuvittelevat itsestään liikoja.
Helpompaa on elämä kun osaa myöntää ettei ole se kirkkain....
Jos jollain tatskoja on niin entäs sitten, kuka tykkää kuka ei....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011039- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648