Tasa-arvo?

Anonyymi

Laitoin googleen hakusanaksi hip hop artist. Tulokseksi tuli satoja äijien naamoja, vain muutama nainen mukana. Sama juttu rap artist.

3

792

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Räp on monikultturista. Naiset eivät vain ole osa mitään kulttuuria.

    • Näin on myös rockin ja heavyn kohdalla, mutta ei se mua haittaa. Jos musiikki on hyvää, niin ei haittaa laulaako ja soittaako sitä mies vai nainen (tai jos bändi koostuu vaan mieheistä tai naisista, niin miehet vai naiset).Tosin kyllä enemmän tulee kuunneltua rockin ja heavyb kebtältä noita mieslaulajia ja miespuolisia soittelijoita, koska rock ja heavy sattuu nyt vain olemaan aika miespainotteista.

    • Muista tyylilajeista sitten kuuntelen sekä mies-että naisartisteja. Esim. country,-pop-jaiskelmämusiikin kentältä löytyy ja on löytynyt ennen vanhaankin sekä miehiä että naisia. Rap ja rock ja heavy vaan ovat sellaisia tyylilajeja, joissa miehet ovat dominoinneet aikojen alusta lähtien. Mutta onhan niitä naisiakin ollut rockin ja rapinkin kentällä ennenkin, mutta ei paljon ja varsinkin nykyään on. On etsittävä, jos haluaa kuunnella jotain naisrapparia tai naisrokkaria tai muuten täytyy tyytyä kuuntelemaan vain miesartisteja ja eihän niissä miehissäkään vikaa ole. Hyviä miesrokkareita on ollut rokin historian sivu ja mielelläni heitä kuuntelen, en valita =) Tosin jonkun käheä-tai raspiäänisen naislaulajan laulamana rokmusiikkikin voi olla korvia hivelevää.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      61
      6113
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      61
      5542
    3. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      119
      4208
    4. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      54
      3842
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3775
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      32
      3199
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      63
      2951
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      59
      2826
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      68
      2558
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      47
      1940
    Aihe