Maanantaina TV1 ysin uutisissa oli oikein 10 min propagandapläjäys kuinka kymmeniä huoneistoja on kalustettu ja laitettu valmiiksi uusille turvapaikanhakijoille. Nyt kuulemma on oikein varauduttu että kaikki olisi hyvin. Siistejä asuntoja, joista myös moni työssäkäyvä haaveilee ja varsinkin he meistä, jotka tuolla ovat vailla mitään suojaa. Korona -konkurssit ja korvaukset edullisemmalla työvoimalla ovat vieneet monen kantasuomalaisen ”veneen alle”.
Suomessa on arviolta jo 7000-8000 asunnotonta. On vaikea ymmärtää kuinka tuhansien kilometrien päästä noudetut asunnottomat vierasmaalaiset voivat mennä apua tarvitsevista omien kansalaisten ohi. Varsinkin kun rahat otetaan meidän yhteisestä hyvästä, siitä kertymästä, joka on tarkoitettu vain ja ainoastaan meille. Jokainen voi jakaa omiaan mihin haluaa, mutta ei meidän yhteistä verokertymää. Minä siedän kun en ole tänne jäämässä vanhuutta viettämään, mutta kyllä monella veteraanilla sappi kiehuu. Turhaa on rajoja puolustettu.
Minä jos saisin päättää niin läntiselle rajalle koko pituudelle jos ei nyt muuria tehtäisi niin armeijan joukot puolustusasemiin laittaisin. Sillä jos tulevat rynnistykset hävitään niin väestön vaihto menee liian pitkälle.
Nyt ei ole punaisten mattojen aika.
Maailmassa on orpoja / katulapsia 108 miljoonaa. Muita kodittomia yli 100 miljoonaa (wikipedia). Muita kuin orpoja ja kodittomia, heitä kyllä riittää.
Afrikan mantere edustaa vain 15% asutusta alueesta, pelkästään sieltä olisi tulossa Suomeen vähintään miljardi ihmistä. Tällöin yhden suomalaisen täytyy elättää tuhat pakolaista.
Onko meillä todellakin tällaiseen varaa? Tällaista puroa kuitenkin pidetään yllä. Sen annetaan kasvaa ja voimistua. Milloin ja kuka sen voi myöhemmin katkaista jos ei nyt?
Tällaisella toiminnalla halutaan pelkästään närkästyttää suomalaisia ja nostattaa perussuomalaisten kannatusta. Nousee varmasti sataan prosentiin jos ei ylikin.
Lisää koneinsinöörejä
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Eikös se ollut sisäministeriön suunnitelmissa Suomeen pitää saada 62 miljoonaa keskiaikaista matua jotka ei tee mitään töitä
ha-rha-hr-ahr-ahrha-rha-rha-hra-hr-ahr-ahr-ahr-ahr-ha-rha-hra-hr-ahra-hr-har - Anonyymi
Noh, elätettäviä nuo tulee olemaan ja koko elämänsä, pahimmassa tapauksessa vieläpä useammassa sukupolvessa.
Suomen päättäjät ovat tyystin unohtaneet miksi ovat olemassa....Suomalaisia varten. Kaikkeen paskaan työnnetään kansalta kerättyjä verovaroja🤮 - Anonyymi
se menee tällälailla että mitä jos ei tehtäis?
mietippä siihen se skenaario.
ymmärrän yskän mutta perhana tässä ollaan ja vene on sama. - Anonyymi
Meillä ei ole tämmöiseen varaa mutta vielähähemmän meillä on siihen varaa ettei tehdä mitään...
hoidetaan asiat perkele kuntoon.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 263208
- 721570
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa791115Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää1451042- 45941
- 61882
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.45878Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe171862- 42836
Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis139775