Elon ohjeet?

Luin artikkelin, missä kerrottiin kuinka kaikki kuluttavat ruumista. OK. Päätin lopettaa kaiken ylimääräisen. Sitten luin toisen artikkelin missä varoitettiin minimalismin vaaroista.

Vittu! Tulin siihen tulokseen, että teen ihan mitä haluan, syön, nussin ja ryyppään ihan miten haluan. Ihan sama, kuoleeko aikaisemmin, mutta ainakin se on kivempaa kuin säntillinen typeryys.

Eli poltan tupakkaa, juon viinaa ja syön mitä milloinkin tulee mieleen. Itseasiassa olen ruo'anlaiton kanssa avarakatseinen ja olen syönyt myös itsetekemääni kasvislasangea.

En kuollut siihen, vaikka porsasta ei ollutkaan. En ole kuollut myöskään siihen, että porsaspentu oli paistettuna siihen.

Onko palstalaisilla mitään jyrkkiä mielipiteitä? Minä kuljen kultaista keskitietä, mutten Ahon jälkeen aiokkaan edes ase ohimolla äänestää kepua.

Taidan nykyisin olla demari.

19

179

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei kannata lakata syömästä.

      • Jos haluan lakata syömästä. Niin ei se saatana sulle kuulu. Mä teen justiin niin kuin haluan.


    • Anonyymi

      Tuli tuosta mieleen että demarit pitävät huolen siitä että Suomessa on kallis autovero, ja se pysyy sellaisena. No, onhan käveleminen kaikin puolin terveellistä, ja sivuvaikutuksena sydän ja verisuonet saavat tarpeellista huoltoa.

      • Ime mestarin munaa vajakki.


      • Anonyymi
        TimoPohjanmaalta kirjoitti:

        Ime mestarin munaa vajakki.

        sä et selviä ilman ruokaa


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        sä et selviä ilman ruokaa

        sun on pakko syödä


      • Anonyymi
        TimoPohjanmaalta kirjoitti:

        Ime mestarin munaa vajakki.

        Kun nyt otit puheeksi että sinulle ei ruoka maistu, niin "Siemenneste sisältää runsaasti muun muassa suolaa, metalleja (muun muassa sinkkiä ja seleeniä), sokereita, lipidejä, steroideja, entsyymejä ja aminohappoja."

        Olen siinä uskossa että et ole palstan mukavimpia henkilöitä, mutta se ei liene tarkoituskaan?

        Kävely tekee siis hyvää myös tuolle yllä mainitulle ravintoliuosta roiskivalle pumpulle, kun liikunta pitää verisuonet kunnossa.

        Jos mestarilla tarkoitit puoluetta, niin voin kyllä myöntää että mestarin luottohenkilö on minun silmissäni hyvinkin kiinnostava, niin tehtävänsä puolesta kuin henkilönäkin ihastuttava.


      • Anonyymi kirjoitti:

        Kun nyt otit puheeksi että sinulle ei ruoka maistu, niin "Siemenneste sisältää runsaasti muun muassa suolaa, metalleja (muun muassa sinkkiä ja seleeniä), sokereita, lipidejä, steroideja, entsyymejä ja aminohappoja."

        Olen siinä uskossa että et ole palstan mukavimpia henkilöitä, mutta se ei liene tarkoituskaan?

        Kävely tekee siis hyvää myös tuolle yllä mainitulle ravintoliuosta roiskivalle pumpulle, kun liikunta pitää verisuonet kunnossa.

        Jos mestarilla tarkoitit puoluetta, niin voin kyllä myöntää että mestarin luottohenkilö on minun silmissäni hyvinkin kiinnostava, niin tehtävänsä puolesta kuin henkilönäkin ihastuttava.

        Pelle ja juntti mikä juntti!


    • Löytyisikö linkkiä minimalismin vaaroihin? Jännältä kuulostava otsikko.

      Lasagnen voi tehdä myös naudasta. Ehkä se on tasapainoilua rasvan kanssa, koska juustossahan sitä on runsaasti.

      Mutta, ne jyrkät mielipiteet. Kyllä on, ainakin yksi. Humpuuki on humpuukia vaikka sitä millä nimellä kutsuisi.

    • Anonyymi

      Tiukan kaloridieetin on huomattu pidentävän rottien elinikää, suoria johtopäätöksiä ei voi silti vetää ihmiseen. Selvää kuitenkin, että monilta elintasosairauksilta välttyy ilman ylipainoa. 5\2päivää paasto(Mosley) tai vuorokaudessa 16 tuntia syömättä toimivat joillekin. Mättöpäivillä voi ehkäistä kehon menemistä säästöliekille.

      • 16 tuntia syömättä? Eli jättää aamupalan väliin...


      • Wwuwuw kirjoitti:

        16 tuntia syömättä? Eli jättää aamupalan väliin...

        Jos kalja lasketaan mukaan, niin ei onnistu ikinä!


      • Minimalismi, tiukka kaloridieetti, mitä niilläkin nyt sitten tarkoitetaan?

        Syön aamupalan, lounaan, päivällisen. Yhteensä 1200 kaloria. Liikun paljon. Näin vältyn ylipainolta. Joku julkkis, taisi olla Christina Aguillera kertoi syövänsä tarkasti lasketut kalorit 1300 kaloria päivässä. Tuli vaan mieleen, ettei moni ajattele kovin pitkälle mikä on tiukka ja vähän, ihan konkreettisesti kaloreina. Se mikä on yhdelle tiukka dietti, on normaalia toiselle.


    • Anonyymi

      Aattele välillä iha ite, älä usko kaikkea toisten höpinöitä, aattele kuule iha ite.

    • Jyrkkä mielipiteeni on, että tuosta "Eli poltan tupakkaa, juon viinaa ja syön mitä milloinkin tulee mieleen. " ei saa kultaista keskitietä millään.

      "Ihan sama, kuoleeko aikaisemmin,"

      Muistutan ilkeästi myös, että terveillä elintavoilla petrataan niitä elämän loppupään vuosia. Ei ole ihan sama kuitenkaan istuuko kämpässään monisairaana, toimintakyvyttömänä sairaseläkkeellä 50-vuotiaasta lähtien ja kuolee sitten ehkä joskus 70-vuotiaana. Vai kilpapyöräileekö virkeänä vielä 90-vuotiaana.

      • Mene sinä sinne kaatumaseuroihin vouhkaamaan muiden peppuleiden kanssa. Vittu!


      • Sa vitun vajari-idari uskislessu et ole tajunnu vieläkään, että oon saatana jo kuollut kerran. Ei ollu taivasta Jesseä tai mitään muutakaan teidän paimentolais- esi-isien naurettavaa kuvitelmaa.


      • Anonyymi
        TimoPohjanmaalta kirjoitti:

        Sa vitun vajari-idari uskislessu et ole tajunnu vieläkään, että oon saatana jo kuollut kerran. Ei ollu taivasta Jesseä tai mitään muutakaan teidän paimentolais- esi-isien naurettavaa kuvitelmaa.

        Kun kerta olet jo kerran kuollut ja vastaanottopisteellä ei ollut ketään tavattavissa, niin miksi "jälleenpaluun" jälkeen luet/kuuntelet ympäristön ohjeistuksia elintapojen suhteen. Miksi välität? - cu-


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3262
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1304
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      181
      1243
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1040
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      971
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      942
    7. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      857
    8. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      849
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      835
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      825
    Aihe