Professori varoittaa: Toinen aalto on tulossa

pohjolaan
https://www.verkkouutiset.fi/professori-varoittaa-toinen-aalto-on-tulossa-pohjolaan/
Francois Balloux ei usko, että tauti saadaan hallintaan toisessa aallossakaan.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Testausta on lisättävä.
Oireettomat taudinlevittäjät löydettävä.

Äänestä

Virukseen liittyy niin paljon epäselvyyksiä. Taudin sairastaneille ei synny välttämättä immuniteettia, ja tautia voivat tartuttaa sellaisetkin, jotka itse eivät tiedä sairastavansa.

Äänestä

Uusi FLUNSSA-kausi käynnistyy erittäin suurella todennäköisyydellä Marraskuun kylmien ja kosteuden koittaessa. Riippuen talven märkyydestä, se kestää kevättalvelle saakka. Näin tapahtunut aina ja siis myös jatkossa.

JÄRJESTELMÄ-romahdus taas on aivan toinen juttu. Nähtäväksi jää, saavatko sitä taittumaan aggressiivisella FED-rahoituksella, jollaista taas EI ole koskaan ennen koettu, kuten näitä flunssa-aaltoja.

Mielenkiintoista on myös seurata syksyn tullen, tuleeko LUNTA myös etelään nyt, kun perkeleellinen kaasutus (ilmansaastutus lentokoneilla) on ollut pienellä tauolla.

t. haans.sea

PS: Persut, mikä on kantanne 750 miljardin tukipakettiin ? Yksikään teistä ei ole julkisuudessa sitä kertonut

Äänestä
  • Roskaa. Mutta kiitos kun tuet perussuomalaisten vaalityötä!

    Äänestä

Koskahan tulee seuraava korona-aloitus?

Äänestä

Onhan joissakin maissa kovennettu rajoituksia uudelleen kun korona on alkanut levitä kevennysten aikana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

pohjolaan
https://www.verkkouutiset.fi/professori-varoittaa-toinen-aalto-on-tulossa-pohjolaan/
Francois Balloux ei usko, että tauti saadaan hallintaan toisessa aallossakaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu