Tähän saa nyt vastata vaan miehet: jos olisit pettänyt naistasi ja lähtisit tämän uuden naisen matkaan, niin oisko exällä mitään mahkuja saada sua takaisin? Mitä sen pitäs tehdä että sua vois alkaa kiinnostaa uudelleen? Mik on pahin mitä ex vois tehdä ja ei ainakaan sua saisi enää kiinnostumaan?
Miten suhtautuisit jos ex soittaisi tai laittaisi viestiä, katsotko silloin että se kitisee perään, vai mitä ajattelet? Jos et halua selvittää asiaa ollenkaan niin miksi et haluaisi?
Kysymys teille miehille
7
210
Vastaukset 7
- Anonyymi
Tottakai olisi mahdollisuus.
Tosin jos paljon eripuraa ja satuttamista taustalla, asia on eri.
Voisitko koskaan olla oikeasti onnellinen exän kanssa? Voisitko koskaan enää luottaa?
Jos haluat exän takasin. Näytä että olet nyt onnellinen. Kaikki mitkä yhtään viittaakaan tavoitteeseesi sulje pois.
Ainakin minulla, kun exävaimo lähti toisen matkaan, elämänlaatu parani huomattavasti.
Alle viikossa löytyi uusi rakas. Taloudellinen tilanne parani. Nyt on rakas joka osaa rakastaa. Johon voin luottaa, Joka osaa puhua.
On hämmästyttävintä se että toinen puhuu aina totta. Ei tarvitse miettiä, mikä osa on totta ja mikä täyttä.. .roskaa?
Itsetuntoni on noussut paljon, terveen suhteen myötä. - Anonyymi
En ymmärrä miksi jäät roikkumaan exääsi.
Ex on ex ja syystä. Jos lähtee toisen matkaan niin ei ole sinua varten.
Löydät kyllä vielä uuden ihanan miehen kun ymmärrät päästää irti tuosta exästäsi. - Anonyymi
Jokainen tapaus on omansa, minkälaisia juttuja koettu yhdessä jne. Hetken hurma harvemmin voittaa?
- Anonyymi
Jos olisin pettänyt vaimoani ja lähtenyt jo toisen matkaan, niin olen aika varma, että hän ei enää ottaisi minua takaisin, joten kysymys on absurdi.
Jos olisin pettänyt ja jättänyt tai vain jättänyt, niin vastaus on tottakai olis mahkuja.
Mutta ei kyllä kovin pian, koska en jättäisi toista, ellei siihen olisi todella hyviä syitä. Ja ne syyt ei ihan parissa vuodessa katoa tai laannu itsestään, oli ne sitten mitä hyvänsä, kenessä hyvänsä.
Niin kauan kuin henki kummassakin pihisee, kaikki on mahdollista. Mutta en kyllä jäisi exän perään itkemään, se löytyy kyllä joskus myöhemmin uudelleen, jos niin on käydäkseen.- Anonyymi
En lähtis kenenkään toisen matkaan enkä pettäis koska oma kumppani on mulle tärkeä ja rakas.
- Anonyymi
Eihän tuollaiseen voi luottaa. Vaikka ottaiskin exänsä takaisin, niin eiköhän sama toistu jossain vaiheessa, eli exästä tulee tupla-ex.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va581656Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3651162- 137940
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu14774Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63622- 41598
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa90558- 45539
- 45498
- 47485