jossa saisi harrastaa seksiä vapaasti, mutta kuitenkin miehen hväksymissä rajoissa. Minä elän tuollaisessa suhteessa ( nainen 46v.), miehelläni on kuitenkin "veto" oikeus suhteisiini. Eli hän päättää lopulta, kenen kanssa ja miten. Ei minulla ole valittamista tuosta, mutta eihän tämä täysin avoin suhde ole, vai mitä ajattelette ?
Kuinka moni nainen olisi halukas suhteeseen,
Anonyymi
312471
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Vastaukset 31
Vanhimmat
No jo, kyllä mulle kelpaisi, saisi edes joskus :)
Komppaan tätä. Sopisi mainiosti. -nainen
Entä miehesi, onko hänellä millaiset säännöt ?
Luulisin noissa avoimissa suhteissa olevan tuollaiset yhdessä sovitut jutut, joidenka rajoissa toimitaan. Jos tuossa aloittajan suhteessa on noin sovittu, niin ei siinä mitään. On noita kummallisempiakin suhteita olemassa. Pääasia, että kummatkin ovat tyytyväisiä menettelyyn.
Son niin, notta mies päättää, mitä muija teköö. En oo sovinisti, mutta joku roti piteä tossakin touhussa olla. Jos akkansa reiköö lainnoo, niin lainnoo. Ei se ves souettaessa kulu.
Ei kulu,mutta pilalle voi mennä.Seksitaudeista osa on syöpään verrattavia.
<< En oo sovinisti, mutta...<<
Ootpas.
Olisko tuo joku fetissi. Miehen määrätä ja päättää suhteessa.
Kyllä tuo toisen osapuolen seksikäyttäytymisestä, noin yleisestä normista poiketen tapahtuva määrääminen, on selkeästi Fetissi. Silloin, kun tuo asia on kummallekin ok. , niin mikäs siinä, antaa palaa...siis panna.
Mä en halua enään mihinkään suhteeseen ennen kuin sun kuva on poistettu sen hintin vierestä!!!!! Nyt saat valita että haluatko säilyttää sen kuvan julkisesti vai haluatko Unohtaa minut????et voi valita kumpaakin!!!!!joko minä tai hän????päätä itse!!!!
No on kai sulla sitte kans tuo veto-oikeus, että voit kieltää mieheltäs suhteet kaikkien kauniiden naisten kans?
Minulla on ollut 16 miestä avioliittoni aikana ja 3 heistä käy säännöllisesti panemassa kanssani.
Uusia miehiä ottaessani joudun kuitenkin keskustelemaan mieheni kanssa ja sopimaan.
Hänellä on kyllä samat säännöt.
Kun ollaan kerran pantu ei enää uudesta panosta tarvitse neuvotella.
Minä elän tuollaisessa suhteessa. Mies etsii mulle sopivat ja haluamanilaiset partnerit. Taydet pallit ja kova kotiin kannettuna, ei tarvitse laittaa itseään tyrkylle mihinkään. Mä pukeudun vain seksysti ja nautin suosiosta.
Olkoon vaikka niin sitten, mutta mulla on kivaa.
Muistetaan!tämä on tässä!
Muttet rahasta sentään vai rahastatko?
Ei tietenkään, mutta kulut tarttee selvittää. Tee ja herkkukorut on aika kalliitä, ja niiston perittävä riittävä hakupalkka. Eiköhän kokonaiskustannukset ole siinä 150 - 200 euroa.
Prostitoitu?
Joo, myönnetään, että kieli oli vähän niiku poskessa. Kun itse seksi ei maksa mitään, mutta kulut venytetään suuriksi, saadaan asia näyttämään sellaiselta, että ujompikin sisko uskaltaa. Ei sen puoleen, minusta prostituutio on sellaisenaankin aivan kunnollinen ammatti.
Muuten tekstiini oli pujahtanut yhden ainoan kirjaimen vajaus, joka muutti asian aivan toiseksi: herkkukorut > herkkukorput. Nöyristelevästi, sulimmasti ja matelevasti anteeksi!
Olen 22v nainen ja 2vuotta vapaassa suhteessa.
Kun olen jonkun miehen kanssa sängyssä niin oma on käynyt ķotona säikyttämässä seksikumppanini.
Miehet ovat olleet ihan kauhuissaan kùn hän käý makuuhuoneessa muka jotain hakemassa.
Olen aina kyllä kertonut että meillä on vapaa suhde ja saan naida ketä haluan.
Olen nainut melkein kaikkien mieheni kaverien kanssa kuten mieheni minun ystävättärien kanssa.
Sopii sinulle. Ei sovi monelkekaan muulle naiselle. Luonnevika.
Minulla on kutakuinkin tuollainen aloittajan kuvaama suhde. Tosin sopimuksen säännöt ovat vuosien kuluessa (22v) muotoutuneen vastaamaan totuttua käytäntöä. Nykyisin mies määrää käytännössä, keiden kanssa saan seksiä harrastaa. Järjestely sopii minulle. Alkuaikoina touhu oli täysin rajatonta kummankin osalta, se ei vain oikein toiminut. Minulla on toki oikeus kieltäytyä jokaisessa tapauksessa erikseen, mutta mieheni tietää, millaisesta olen kiinnostunut, joten tuotakaan ei enään tarvitse käyttää.
Saanko kysyä, miten usein noita juttuja teillä on, tai on aikaisemmin ollut ?
Tuntuuks toi miehen määräävä asema susta jotenkin helpommalta hyväksyä, ilman syyllisyytää tuollainen toiminta ? Tai siis ajattelin, että vois olla noinkin sun kohdalla.
Ihan hullulta tuntuu ajatus, me harrastetaan seksiä kotona ja se riittää, en ikinä haluis ketään vierasta enkä ole koskaan halunnut tai pettänyt. Kyllä faktaa on että mieheni tietää mistä nautin, meno on taattua ja varmaa.
Tuo aloittajan esitys on toimiva ratkaisu meillä. Yhdessä sovimme noista jutuista ja teemme vain yksimielisiä päätöksiä kaikesta tuohon liittyvästä. Ja eipä ole elämä ollut yksitoikkoista seksin saralla. Oikea suhtautuminen täytyy harjoitella tai oppia. Vieras mies on vain hyvä pano tai kyrpä, tunteille tuossa asiassa ei saa antaa tilaa. En koskaan suutele vieraita miehiä suulle esim. Voin ottaa kyllä suihin ja antaa kakkostakin... joskus. Kun on pantu, enempää ei seurustella. Vieras saa lähteä saman tien.
Minulla on lupa panna vieraita silloin tällöin, mutta naisellani ei. Tein tämän ehtoni parisuhteelle selväksi jo tapailun alussa. Nainen hyväksyi järjestelyn, koska on niin hulluna seksiin kanssani, ettei halua luopua siitä. Ymmärtää, että tällaisen panomiehen täytyy saada levittää siementään ympäriinsä, se on vain luonnollista.
Outoa, niin perin outoa on tuollainen.
Miehelle ei sovi, itselle kyllä, on se kumma vaikka mies kuitenkin selvästi kuolaa muita.
Minulla on aloittajan kanssa suunnilleen samanlainen suhde. Mies päättää ja määrää kenen tai keiden kanssa ja miten ja koska harrastan seksiä. Kyllä tuo on fetissi. Välillä tulee tilanteita, jotka eivät ole mieleeni, mutta en kieltäydy. Tykkään kyllä monenlaisesta seksistä ja vahtelu on kivaa. En minäkään valita elämääni sillä saralla. Ja niin kuin tuossa aikaisemmin joku osuvasti kuvasi, pano on pano, joskus huono ja joskus aivan ylikylän juttu. En seurustele partnerieni kanssa, muutaman sanan voin sanoa tai lauseen. Tunnen muutaman kanssasisaren, joilla tuo juttu on lähtenyt lapasesta tuon seurustelun takia. Mä vain pukeudun seksikäästi, kuin pornonäyttelijä ja viettelen ja nautin kiihottuneista katseista ja kaluista.
No ei kyllä kiinnostaisi. En ylipäänsä kaipaa mitään suhteen ulkopuolista sutinaa. Olen kerran elämässäni ollut avoimessa suhteessa eikä tullut kertaakaan käytettyä sitä avoimuutta. Ja tuo, että toisella olisi veto-oikeus ei kyllä myöskään kiinnostaisi, jos haluasin vapaassa suhteessa elää. Säännöt voidaan tietenkin sopia etukäteen, mutta en mä sen jälkeen alkaisia käydä jatkuvaa keskustelua kaikista tekemisistäni.