Ensiksi, mitenhän tällä on noiden viestien järjestys, ylimmäisenä näyttää olevan viesti 28.08.2012 12:34.
Se siitä, onko jollakin tähän asiaan hyviä vinkkejä. Olemme olleet naimisissa parikymmentä vuotta. Nyt vaimo on kertonut että hänellä on masennusta ja on käynyt muutamia kertoja terapiassa.
Tänään hän sanoi iltapäivällä että hän ei ole muistanut kertoa kun hänelle on tullut viesti, jotta heille on järjestetty huomiseksi Mustasaaren toimintakeskukseen (Helsinki) ryhmäterapia. Hän lähtee sinne puolenpäivän aikaan, menevät lautalla. Tuli mieleen että jo veisin hänet lautalle ja katsoin netistä mistä se lähtikään se lautta. Siellä kerrottiin että lautta ei kulje, toimintakeskus myös on suljettu koko kesän.
Olin töissä niin lähetin vaimolle viestin että ei sinne voi mennä kun se on kiinni, hän siihen että pitää tarkistaa, jos se olikin jokin toinen paikka. Sitten hän ilmoitti että se on Mustikkamaa.
Mietin asiaa jonkin aikaa, missä ihmeessä Mustikkamaalla voi terapia istuntoja järjestää ja miksi hän ensin niin varmaksi tiesi missä se on ja jopa missä paikassa siellä. Mustikkamaalla kun ei tietääkseni ole toiminta keskuksia.
No sitten typeryyksissäni menin kyselemään tarkemmin missä se siellä Mustikkamaalla on, hän sanoin että ei sitä niin tarkkaan ole sanottu, miksi sinä kyselet etkö luota minuun (vaikka oli ensin kerrottu että on seurakunnan toimintakeskuksessa). Siihen sitten sanoin että sinähän saat helposti tämän selvitetyksi kun näytät sen viestin missä teidät on sinne kutsuttu, mitä me kiistelemään. Ei kuulemme näytä kun kerran en usko häntä, hänen masennuksensa tällaisesta vain pahenee.
Minä en tiedä mitä pitäisi tehdä tai ajatella, olisiko asiaan hyviä vinkkejä jollakin?
Ymmärrän kyllä että toiseen pitää luottaa, mutta jotenkin olen sitä meiltä että toisen myös pitäisi toimia niin että ei synny epäluottamusta. Maanantain olisi ollut vielä töitä hänelläkin.
Pitemmittä puheittta, odotan muutamaa hyvää vastausta, ei asiattomuksia kiitos.
Mielikuvitus loppui, kysynt yleisöltä
Anonyymi
0
89
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092300Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???26974- 71902
- 103896
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha568835- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik30627- 66625