Vahingoittuvatko hiukset jos käyttää paljon hoitotuotteita pesun jälkeen. Itse käytän hiusnaamiota kerran viikossa , jonka lisäksi laitan hoitoainetta , hiusöljyä ja hoitosuihkeen?
Mikä neuvoksi???
4
72
Vastaukset
- Anonyymi
Enpä tiedä, mutta luulisi ettei. Eikö nuo hoitamiseen ole tarkoitettu? Kuumakäsittely kyllä vaurioittaa.
Itse en ikinä föönää, vaan annan tukan kuivua luonnostaan pyyhkeen päällä.
En myöskään kiharra laitteilla. En edes saa kihartimella kiharoita aikaiseksi. Kampaaja sanoi, että on niin hyväkuntoinen tukka. - Anonyymi
Hapettavat käsittelyt vaurioittavat hiusta, eli tuskin hoitotuotteet. Itselläni värinpoisto jäi liian pitkäksi aikaa päähän reilu vuosi sitten. Hiukset muuttuivat pestessä aina täydeksi hampuksi, josta sormet eivät läpi menneet. Eivät kuitenkaan palaneet poikki. Eli runsaalla hoitoaineen käytöllä sain jatkettua varioituneiden hiusten "käyttöikää". Vasta vuotta myöhemmin leikkasin huonoimmat latvat pois ja tein uuden varovaisen värinpoiston.
- Anonyymi
Kuten tuossa aiemmin kirjoitettiin, se on kuumakäsittely mikä vahingoitaa hiuksia. Jos föönää hiukset tai käyttää esim. suoristusrautaa, niin niihin pitäisi aina laittaa ennen sitä kuumalta suojaavaa ainetta. Sitä myydään erikseen siihen tarkoitukseen. Toki värjäykset vahingoittaa myös, jos sellaista harrastaa.
- Anonyymi
Ei se kuumasuojauskaan ihmeitä tee, se on vain kemikaali lisäaine siinä pullossa, jos joka aamu raudottaa hiuksensa niin kyllä ne kärsii, kokemusta on.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Klaukkalan onnettomuus 4.4
Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes1175472Yleltä tyrmäävä uutinen
Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/744361711- 2001203
Pakko kertoa mies
Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti1111173Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk201169Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna861063Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.47951- 64951
- 64906
Onko se niin
Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta64846