Jos se tuleva puoliso eivaan tajua..

Vaikka kuinka selittää?
Tekee mieli huitaista kädellä ja sanoa että antaa olla..
Tai sitten selittää ja selittää ja ottaa päähän kun tajutaan väärin..
...ttu.

Niin siis kun sinkkupalstalla ollaan, niin mites se olisi tuollainen skenaario?
Miehillä muuten aivot kutistuu naisia nopeammin.
"Tuoreen tutkimuksen mukaan miesten aivot näyttäisivät aineenvaihdunnallisesti olevan noin neljä vuotta "vanhemmat" kuin naisten."
Esim..
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/naisten-ja-miesten-aivoilla-liki-4-vuoden-ikaero-selittaa-naisten-skarppiutta/7274570#gs.avhmlr

6

126

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ihme jumitus oli tän viestin lähettämisessä..

      Ylläpitokaan vissiin tajua, vittu.🖕

    • Nöh?

    • Olipa vissiin kiinnostava aihe..

      Toinen kuuntelee Nostalgiaa
      Ja toinen Klassista

      Ja sitten puhutaan korviin kuuluvasta biisistä..

    • Anonyymi

      Aloituksen kaltaista ei pidäkkään tajuta.

      Oma rakkaani ymmärtää aina sanomani. Samoin itse ymmärrän hänen sanomansa.
      Sekin on älykkyyttä, osata ilmaista itseään ymmärrettävästi.

      Eikä hänen tosiaankaan tarvitse pönkittää itseään, millään tutkimuksilla. Hän osoittaa erinomaisuutensa ihan itse. Hän saa myös toisista ihmisistä, parhaat puolet esille.
      En ole koskaan kuullut hänen, vähättelevän ketään ihmistä. Hänen ei tarvitse.

    • Anonyymi

      Olisiko tässä vaiheessa syytä alkaa tosissaan miettiä onko tämä sittenkään se "tuleva puoliso" vai heivata suosilla laidan yli?
      Jos noin paljon v-tuttaa ja yhteistä kieltä ja ymmärrystä ei löydy, olisi syytä todellakin miettiä miten viisasta on sitoutua ihmiseen joka ärsyttää ja jota ei jaksa sietää?
      Tämä juuri on yleinen tapa; rynnätään avioon kuin päättömät kanat hetken huumassa pätkääkään ajattelematta ja mitätöidään ja jätetään kuuntelematta järjen ääntä.
      Sitten vähän ajan kuluttua huomataan mitä tuli tehtyä ja erotaan. Ja taas sama uuden kanssa, mitään ei opita.
      Ihmissuhteet on kertakäyttötavaraa ja kun uutuudenviehätys karisee ja arki astuu kuvaan ja silmät avautuvat näkemään KUKA ja MIKÄ tämä toinen OIKEASTI on, rynnätään hakemaan eropapereita. Ei siinä mitään, aikuiset leikkikööt mutta kun usein tähän sotketaan myös lapset, on se niin edesvastuutonta että vihaksi pistää.

      • Anonyymi

        Sinä tässä leikkinyt olet!mä olen koko ajan ollut tosissaan siitä että olemme pysyvästi yhdessä ja riidat ratkaistaan eikä erota


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      98
      1201
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      87
      824
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      764
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      683
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      606
    6. 31
      593
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      548
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      15
      541
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      513
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe