Numeromatkailun suurin ongelma

Kun on tätä ikää tullut, niin se muutaman sentin mittainen putki naisessa ei enää kiinnosta. Kun sinä tulet tähän elopainoon ja sairauksiin, niin ei sinuakaan enää kinosta. Kassit roikkuu joutilaina vitjoina kuin velhon hiha. Nyt en pääse enää minnekään ellen eksy nuoruuden lähteelle. Vaikea eksyä ku en käy missään vaan maleksin huoneessani. Ilma puntari näyttää ilman painetta vaikka en sitä kattoisikkaan. Mä olin jo täällä ja näin jalostomon.
https://www.iltalehti.fi/elintavat/a/d438a757-d0d3-428d-bd1d-f3c5edd9a4ed

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mikä resupetterin mielen noin pahoitti... kiitos kun kerroit, jatka vaan se helpottaa yleensä, sinun tapauksessa voisi sopia eräs toinen sanonta, mutta jätän sen häveliäisyys syistä sanomatta, joten sinulla säilyy jännitys ja motivaatio palstavaikuttamiseen.

    • Minua vaan ottaa pannuun se että toisilla seisoo vielä ja niitä kinostaa naiset. Minä olen jo ihan eri tasolla. Minua kinostaa klopaalit asiat kuten gorona ja ilmasdon muutos. Tulee hiili jalka jälki jos resupetteri lentää thamaahan ostamaan ihokosketusta rahalla. Itse olen aina ilmaiseksi saanut. Viimeksi sain avokämmentä 80 luvulla ja se tuntui tosi hyvältä naamassa. Kerran näin melkein tisin uima hallin puguhuoneessa.

      • Anonyymi

        Antaa ottaa vaan pattayapalstalla.


    • Anonyymi

      Ladamiehet karvareuhkoissaan olivat aikoinaan kovia kertomaan muunneltua totuutta ja huimia seikkailuita menneisyydestään. Jos joku ei ladamiestä uskonut, tämä hermostui ja otti epäilijän sitten silmätikukseen, kertoen tästä perättömiä asioita sitten selän takana. Ladamiehet muuntelivat myös historiaa mielensä mukaan. Meillä oli opettajana aikoinaan yksi vannoutunut ladamies. Tajuttiin jo silloin lapsena että ukko puhuu höpöjä. Tuli vaan mieleen tuosta eräästä palstavaikuttajasta, joka on valittu Vuoden Mr Puukuulapenkiksi vuonna 1980.

      • Anonyymi

        Huimia on rakkaiden seikkailut menneisyydestään, tuskinpa autonmerkillä on merkitystä, ainoastaan millä puolen ratti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Huimia on rakkaiden seikkailut menneisyydestään, tuskinpa autonmerkillä on merkitystä, ainoastaan millä puolen ratti.

        Mitä muuta sulla on mielessä Pattayan matkailupalstalle lausua?


    • Anonyymi

      Vaan eipä hätää! Meillä on nyt kosmetiikkamyyjä Sanna neuvottelemassa Suomelle sellaiset ehdot tukipakettiin, että siihen ei olisi kyennyt edes Täti Tiukka!
      Suomen osuus Välimeren maille suunnatun tukipaketin kustannuksista on 13 miljardia, mutta kun neuvottelut on käyty, niin se onkin 15 miljardia! Me tienataan tällä! Mahtavaa olla EU:n liittovaltio!

      Kohta Suomi on hallituksen neuvottelutaitojen vuoksi sellaisessa kukoistuksessa että ostetaan kaikille uudet autot valtion piikkiin! Vaikka Tojota Koronat. Numballe toki tonnikakssatanen Lada jossa kaksiväriratkaisu. (sivuovet ja konepelti otettu toisesta purkaamo-Ladasta onnettomuuden seurauksena)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue

      Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää
      Maailman menoa
      207
      5160
    2. Olen väsynyt tähän

      En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy
      Ikävä
      46
      4860
    3. Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?

      Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas
      Maailman menoa
      202
      2759
    4. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      135
      2358
    5. Olenko mies sinun mielestä outo?

      Saat vastata rehellisesti.
      Ikävä
      65
      1992
    6. Maailman laiskin eläin: persu

      Persu ei ole eläessään laittanut rikkaa ristiin itsensä elättämiseen. Luonnossa tuollainen ei olisi mahdollista, mutta s
      Maailman menoa
      112
      1861
    7. Millasia unelmia sulla on?

      onko unelmia...?
      Ikävä
      67
      1804
    8. Miten usein toivot

      Tai olet toivonut että olisimme lähekkäin vai toivotko ollenkaan?
      Ikävä
      208
      1694
    9. Miksi et voi tutustua minuun irl?

      Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.
      Ikävä
      182
      1318
    10. Martina tienaa itse rahansa

      Ei tarvitse anella elättäjältään rahaa, ruokaa ja laukkuja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      257
      1031
    Aihe