Mieheni haluasi kuvia minusta

Anonyymi

Mieheni haluasi ottaa minusta valokuvia itselleen. Hänestä olisi kuulemma mukava katsella kuviani .Itse olen hirveän itsekrittinen yleensä inhoan omia kuviani, etsin niistä kaikki virheet. Kuinka pääsisin tästä tunteesta eroon ja antaisin hänen kuvata minua.?

5

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei sinun pidä tunteesta päästä irti vaan ajatuksesta!

    • Anonyymi

      Meillä se on toisin päin, vaimo aina yrittää ottaa musta kun sopiva tilanne, minä en haluu olla kuvattavana ja sanonut sen monta kertaa.

    • Anonyymi

      Ei sun tarvitse eikä pidä suostua kuvattavaksi jos se ei kerran ole sinusta ok.
      Eikä etenkään vähissä vaatteissa tai alasti kuvattavaksi kannata suostua ikinä. Nykyään erotaan niin herkästi ja sitten ne "vain itselle" tarkoitetut kuvat leviävät kostomielessä ympäriämpäri somea.

      Miehesi voi pysyä vierelläsi ja katsoa sinua livenä ja tallettaa kuviasi muistojensa lokeroihin.

      Mun mies sanoo muistavansa yhä tasan tarkkaan millaiset rinnat mulla oli vuonna 1974 ja yhä kuulemma se muisto saa hänessä määrätyn ruumiinosan nousemaan. Ei rinnoissani mitään vikaa vieläkään ole, kelpaavat vallan hyvin yhä hänelle ja minulle, mutta kaikilla meillä on muistoja ja kuvia kumppansita.
      Minä muistan yhä mieheni ensimmäisen katseen, silmät ja hymyn, se oli vuonna 1973. Se oli rakkautta ensi silmäyksellä, emmekä mekään, kumpikaan, täydellisiä olleet omasta mielestämme, mutta silti toisillemme parasta maailmassa.

      On asioita jotka muistaa elävästi, halutessaan, aina kun silmänsä sulkee, olipa siitä kulunut kuinka paljon aikaa tahansa.

      Elämä on tarkoitettu elettäväksi, koettavaksi, muistettavaksi, älä arvostele äläkä vähättele itseäsi, mutta älä suostu kuviin jos se on sinusta epämukavaa. Anna miehellesi yksi tai kaksi kuvaa, sellaisia joista itse pidät, ja se siitä.
      Tätä mieltä minä olen asiasta.

    • Anonyymi

      No annat nyt ehdottomasti kuvata.... mietihän homma loppuun saakka. Netti on TÄYNNÄ kaiken maailman kikkioliinoja, videoita, kuvia ja vastaavaa. Jos mies oikeasti haluaa kuvata omaa vaimoaan ja katsoa niitä kuvia mieluummin, niin ajattele ihan hetki vaikka vielä uudestaan. Se katsoo niitä kuvia joka tapauksessa, niin mitä kuvia haluat hänen katsovan?

      • Anonyymi

        Mutta eikö se vois mennä vaan paneen sitä vaimoonsa sen sijaan että runkkais iteksesä niitten kuvien kans?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      69
      4919
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      192
      3850
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      190
      3647
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      78
      3299
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      2979
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      2004
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1971
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      187
      1857
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1706
    10. HULLU MERSU KUSKI LIIKKEELLÄ

      Onko kukkaan pannu merkille shamppanjan väristä w211 mersua josta puuttuu taka puskuri, ajelee hirveitä nopeuksia keskus
      Kiuruvesi
      98
      1406
    Aihe