Mieheni haluasi kuvia minusta

Anonyymi

Mieheni haluasi ottaa minusta valokuvia itselleen. Hänestä olisi kuulemma mukava katsella kuviani .Itse olen hirveän itsekrittinen yleensä inhoan omia kuviani, etsin niistä kaikki virheet. Kuinka pääsisin tästä tunteesta eroon ja antaisin hänen kuvata minua.?

5

241

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei sinun pidä tunteesta päästä irti vaan ajatuksesta!

    • Anonyymi

      Meillä se on toisin päin, vaimo aina yrittää ottaa musta kun sopiva tilanne, minä en haluu olla kuvattavana ja sanonut sen monta kertaa.

    • Anonyymi

      Ei sun tarvitse eikä pidä suostua kuvattavaksi jos se ei kerran ole sinusta ok.
      Eikä etenkään vähissä vaatteissa tai alasti kuvattavaksi kannata suostua ikinä. Nykyään erotaan niin herkästi ja sitten ne "vain itselle" tarkoitetut kuvat leviävät kostomielessä ympäriämpäri somea.

      Miehesi voi pysyä vierelläsi ja katsoa sinua livenä ja tallettaa kuviasi muistojensa lokeroihin.

      Mun mies sanoo muistavansa yhä tasan tarkkaan millaiset rinnat mulla oli vuonna 1974 ja yhä kuulemma se muisto saa hänessä määrätyn ruumiinosan nousemaan. Ei rinnoissani mitään vikaa vieläkään ole, kelpaavat vallan hyvin yhä hänelle ja minulle, mutta kaikilla meillä on muistoja ja kuvia kumppansita.
      Minä muistan yhä mieheni ensimmäisen katseen, silmät ja hymyn, se oli vuonna 1973. Se oli rakkautta ensi silmäyksellä, emmekä mekään, kumpikaan, täydellisiä olleet omasta mielestämme, mutta silti toisillemme parasta maailmassa.

      On asioita jotka muistaa elävästi, halutessaan, aina kun silmänsä sulkee, olipa siitä kulunut kuinka paljon aikaa tahansa.

      Elämä on tarkoitettu elettäväksi, koettavaksi, muistettavaksi, älä arvostele äläkä vähättele itseäsi, mutta älä suostu kuviin jos se on sinusta epämukavaa. Anna miehellesi yksi tai kaksi kuvaa, sellaisia joista itse pidät, ja se siitä.
      Tätä mieltä minä olen asiasta.

    • Anonyymi

      No annat nyt ehdottomasti kuvata.... mietihän homma loppuun saakka. Netti on TÄYNNÄ kaiken maailman kikkioliinoja, videoita, kuvia ja vastaavaa. Jos mies oikeasti haluaa kuvata omaa vaimoaan ja katsoa niitä kuvia mieluummin, niin ajattele ihan hetki vaikka vielä uudestaan. Se katsoo niitä kuvia joka tapauksessa, niin mitä kuvia haluat hänen katsovan?

      • Anonyymi

        Mutta eikö se vois mennä vaan paneen sitä vaimoonsa sen sijaan että runkkais iteksesä niitten kuvien kans?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      541
      9092
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      164
      6249
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      377
      5302
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      70
      4788
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      100
      4411
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      166
      4083
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      186
      3989
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      97
      2020
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      110
      1509
    10. sä oot ehkä

      maailman omituisin tyyppi
      Ikävä
      53
      1066
    Aihe