Miksi Suomalaisille ei jaeta LAHJARAHAA miljardeja. ?

Onko välimeren vetelykset parempia 390 miljardin lahjarahojen jakoperusteiksi.
13<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Ja Viki nauraa Budapestissä, kuka hitto piittaa jostakin oikeusvaltioperiaatteesta kaiken härdellin keskellä HOHOO

Äänestä

Voihan vittu ei voi muuta todeta?

Äänestä

Sama lopputulos olisi ollut jos meillä olisi nyt porvarihallitus jossa kepu, kokoomus ja persut.

Äänestä
  • Ainoa punikin puolustus on valheella vetää PerusSuomalaiset ja kokoomus mukaan vasemmistoToljatereiden tekemiin päätöksiin.

    Kyllä Punikki on siten Tyhmä.

    Äänestä

Otsikko pitäisi kuulua "Miksi Suomalaisille rikkaille ei jaeta lahjarahaa miljardeja?"

Sitähän kokoomus, kristillisdemokraatit ja perussuomalaiset haluaisivat.Sipilän hallituksen puolueet pitivät yllä rikkaiden ainaista joulua neljä vuotta. Sanna nyt jakoi rahat suomen rikkaiden odottamat rahat eurooppaan. Ei ihme että persumielisiä ketuttaa.

Kaikki poliittiset puolueet ovat olleet rahaa jakamassa viimeisen kymmenen vuoden aikana ja yksikään puolue ei rahaa anna suomen köyhille. Toiset jakaa ne ökyrikkaille ja toiset näemmä eurooppaan.

Äänestä

Mekin voitais säätää kansalaispalkka niinkuin espanja.Kaikille 3000 euroa ja eu maksaa.

Äänestä

Suomessa toimitaan toisín ja kun ollaan velkaa saksalaisille pankeille Suomessa kiristetään vähävaraisten elämisehtoja kaikilla rintamilla kun taas etelässä jätetään ensimmäisenä niiden samojen saksalaisten pankkien velat maksamatta koska tiedetään että
Suomesta löytyy hölmöjä jotka kyllä maksaa ne kunhan niitä hieman kehutaan.

Äänestä

Suomessa on moni maatila ja kyläkauppa lopetettu kannattamattomana. Suomen maaseutu todellakin tarvitsee tukea kaupallisesti kannattamatonta toimintaa varten!!!

Äänestä

Nivel○rikkojen kanssa sopeutuu elämään.

Äänestä

Ei suomalaiselle rahvaalle voi mitään ilmaista EU rahaa jakaa, koska voivat vieläpä tottua helppoon rahaan. Helppo raha kuuluu jo ennestään äveriäille kuten nytkin nähtiin ja etelän tyyppien ei tarvi huolehtia takaisinmaksusta.

Äänestä

Idea on tämä: suomalainen palkansaaja maksaa veroissa miljardin etelään joka ostaa 100 miljoonalla suomalaiselta kokoomuslaiselta tavaraa ja palveluja. Kokoomuslainen ei maksa veroja joten ei osallistu etelän tukemiseen joten

ME TEEMME TÄLLA RAHAA

Kiitämme apupuolueitamme vasemmalla ja keskustassa.

terv.Kokoomus

Äänestä

Paska-aivoiset mädättäjäpersut saavat nyt Mallorcalle matkustaessaan maistaa ja maksaa kahteen kertaan heidän itsensä kustantamia viinejä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko välimeren vetelykset parempia 390 miljardin lahjarahojen jakoperusteiksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu