Vilpillisiä kieroilijoita,jotka haluavat muuttaa perustuslakia,mutta ensi kesänä suomi joutuu ottamaan velkaa maksaakseen takausvastuunsa ja 1991 kriisi toistuu ja korot nousevat ehkä 17%,firmat kaatuvat velkoihin ja kotitaloudet myös,ai sitä aikaa,kun velkaa lyhennit 800 markkaa oli koron osuus 773 markkaa ja lyhennys 27 markkaa T:hiihtäjä 47 härmästä
Suomen hallitus on täynnä kommunisteja
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Höpö, höpö. Yhtäkään kommunistia ei ole koko eduskuntatalossa ja sillä selvä. :D
Vastaa kaappikommunisti haahahaa,tässä taas taposelle vähän töitä,nukutko muuten vielä niissä muumipöksyissä sen jättinallen kanssa? T:hiihtäjä 47 härmästä
Hallituksen talouspolitiikka on selkeää ja Suomelle myös tuottoisaa.
Jo heti alkutaipaleella hallitus esitti yhtenä keinona lupaustensa kustantamiseksi valtion tuottavan omsisuuden myyntiä.
Tämä omaisuus voidaan hyvin myydä ja saada myynnistä miljoonat paikkaamaan budjetin aukkoja. Sitten näiden yritysten toiminta palautetaan yhteiskunnan käsiin yleisen edun vuoksi ja ilman korvausta.
Tästä on suunnitelmat kuten osittain ulkomaisessa omistuksessa olevien terveysfirmojen sopiusten purku ilman korvausta sekä Carunan suunniteltu yhteiskunnallistaminen.
Yhdistämällä korvauksettomuus terveysfirmoille ja Carunan toiminnan yhteiskunnallistaminen saadaan edistykselliset keinot myyntiin ja takaisin ottoon korvauksitta.
STM miettii nyt kansliapäällikkö K. Varhilan,sd, ja perheministeri K. Kiurun,sd, johdolla muodollisia keinoja välttää korvaukset.
Ainoastaan Mano de Witin politiikka on järkevää. T:hiihtäjä 47 härmästä
Aloittaja valehtelee.
Siellä on se ruåtsalaisten tarpeeton täyteministeriukko, josta on vankkoja viitteitä että on hallituksen ainoa ei-kommunisti.
Mattikin jo huomasi että missä mennään.
Matti Vanhanen luopuu valtakunnan politiikasta.
Matti joutaakin jo ansaitulle eläkkeelle, annetaan nuorempien pakertaa yhteiskunnan eteen.