miten saan kestovärin pois hiuksista!!?

Anonyymi

Eli siis... Tähän alkuun vielä että olen nyt 13 vuotias eli kampaaja ei vissiinkään voi hiuksiini millään värillä koskea. Mutta värjäsi tuossa marraskuussa hiukseni blondiksi coloristan värillä, ja nyt näin heinäkuussa se ei ole vieläkään lähtenyt, se on lähtenyt noin yhden sormen verran tyvestä mutta muuten edelleen blondi, ja nyt olisi niin että kun koulut taas alkaa ja menen 7lk niin haluaisin värin pois ilman että oma tummanruskea värini lähtisi, eli ei millään värin poistolla, eikä niin että hiukset vahingoittuisivat paljoa sillä jos olen oikein ymmärtänyt niin se poistaa myös oman värin.. NIIN NYT AUTTAKAA JA NOPEAA!!!

3

1760

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos olet blondannut hiuksesi, niin ei se ilman värin poistoa onnistu. Eli niitä on vaalennettu. Ratkaisu on värjätä päälle jollakin oman värin kaltaisella värillä. Värinpoisto tai blondaus lähtee pois vain kasvamalla pois.

    • Kestoväriä ei saa pois ilman värinpoistoa ja silloin tulee blondi tai kananmunaoranssi. Minä käytän crazy colorin vegaanisia ja eläinkokeettomia suoravärejä omaan väriin. Ei tarvitse edes blondata jos oma väri on tummanvaalean ja vaaleanruskean väliltä vähintään. Mutta silloin väriä on pidettävä päässä ainakin tunti että se tarttuu eikä se lähde niin helposti poiskaan kuin blondatuista. Suosittelen. Jos teet värinpoiston, suoravärien käyttö on sen jälkeen helppoa. Blondattuihon ja bleachattuihin hiuksiin suosittelen Hermans Amazingin suoravärejä.

    • Anonyymi

      Odota, että oma värisi kasvaa kokonaan takaisin. Voit värjätä kesto-/suoravärillä tai sävyttää colormaskilla vaalennettua hiusta oman hiusvärisi suuntaan, jolloin tyvikasvu ei ole niin näkyvä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      29
      13855
    2. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      154
      5451
    3. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      199
      5076
    4. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      83
      4223
    5. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      87
      3551
    6. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      109
      3048
    7. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      12
      2872
    8. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      39
      2497
    9. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      12
      2291
    10. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      278
      2069
    Aihe