Portlandin vasuripormestari Ted Wheeler julkesi vierailla kaupungin keskustassa tuhotöitään tekevän mellakkajoukon parissa. Hän siis kannattaa noita roistoja ja vastustaa poliisia!?
Lisäksi pormestari kehtasi väittää, että poliisi olisi sytytellyt tulipaloja lavastaakseen nuo ” rauhanomaiset mielenosoittajat” syyllisiksi?! Vaikka mitään todistetta siitä ei tietenkään ole.
Wheeler sai oman osansa kyynelkaasusta ja pippurisumuuttesta. Kaiken huipuksi nuo mellakoitsijat vaativat hänen eroaan! ;-)
Portland, pormestari ja BLM- mellakka!
8
80
Vastaukset
- Anonyymi
Tuokin asia osoittaa, kuinka sekopäisiksi ovat vasuripoliitikot menneet patologisessa Trump- vihassaan. Kuten on Sikäläinen vasurivaltamediakin. Suorastaan nolottaa katsella ja kuunnella sitä touhua...
Hienoa pojat, loistavia oivalluksia ja raakaa näkemystä.
Typerät demokraatit uskovat saavansa taakseen kaikki mustat ja puolimustat "vähemmistöt".
He eivät ota huomioon niitä rauhanomaisia mustia jotka ovat vakituisessa työssä ja haluavat vain yhteiskuntarauhaa. Heitä on paljon ja he äänestävät Mr. Trumpia.- Anonyymi
nasuvaan kirjoitti:
Hienoa pojat, loistavia oivalluksia ja raakaa näkemystä.
Typerät demokraatit uskovat saavansa taakseen kaikki mustat ja puolimustat "vähemmistöt".
He eivät ota huomioon niitä rauhanomaisia mustia jotka ovat vakituisessa työssä ja haluavat vain yhteiskuntarauhaa. Heitä on paljon ja he äänestävät Mr. Trumpia.Nimenomaan. Sitä kutsutaan black exit- eli blexit- ilmiöksi. Yhä useampi mustaihoinen on alkanut kannattamaan Trumpia. Sama pätee latinoihin ja aasialaisiin. Myös maltilliset valkoiset demokraatit ovat siirtymässä pois Bidenista. Koska he tajuavat, millainen vaarallinen sotku syntyy, jos tuo äärivasurien seniili sätkynykke valitaan presidentiksi.
Ps. Näköjään bannattiin jo sinun natsi- nimimerkkisikin, kuten ennustin? Mutta jatka vaan hyvää työtäsi. Tärkeintä on oikeistolaisen eli hyvän sanoman esiintuonti. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Nimenomaan. Sitä kutsutaan black exit- eli blexit- ilmiöksi. Yhä useampi mustaihoinen on alkanut kannattamaan Trumpia. Sama pätee latinoihin ja aasialaisiin. Myös maltilliset valkoiset demokraatit ovat siirtymässä pois Bidenista. Koska he tajuavat, millainen vaarallinen sotku syntyy, jos tuo äärivasurien seniili sätkynykke valitaan presidentiksi.
Ps. Näköjään bannattiin jo sinun natsi- nimimerkkisikin, kuten ennustin? Mutta jatka vaan hyvää työtäsi. Tärkeintä on oikeistolaisen eli hyvän sanoman esiintuonti.Totuus on juuri päinvastainen.
Trumpin kannatus on jyrkässä alamäessä hänen päivittäisistä valehtelusessioistaan huolimatta. Kannatusluvut ovat Bidenin hyväksi keskimäärin 48-38.
Biden ei ole edes aloittanut vaalikampanjaansa. Trump työskentelee koko ajan hänen hyväkseeen. Anonyymi kirjoitti:
Nimenomaan. Sitä kutsutaan black exit- eli blexit- ilmiöksi. Yhä useampi mustaihoinen on alkanut kannattamaan Trumpia. Sama pätee latinoihin ja aasialaisiin. Myös maltilliset valkoiset demokraatit ovat siirtymässä pois Bidenista. Koska he tajuavat, millainen vaarallinen sotku syntyy, jos tuo äärivasurien seniili sätkynykke valitaan presidentiksi.
Ps. Näköjään bannattiin jo sinun natsi- nimimerkkisikin, kuten ennustin? Mutta jatka vaan hyvää työtäsi. Tärkeintä on oikeistolaisen eli hyvän sanoman esiintuonti.Kiitän nöyrästi kannustuksestasi. Niin tehtiin ja bannia tuli nazille, Natsille sekä myös Natzille sekä käyttämälleni profiilikuvalle.
Ehdin saada jo nimimerkilleni nazi yli 18 000 vastauskommenttia. Se oli liikaa ylläpidolle.
Ylläpidon henkilöstö on pakoitettu torppaamaan kaikki kirjoitukset mitkä vähänkään kyseenalaistavat globaalikommunistien saastaista ajatusmaailmaa.
- Anonyymi
Osuutensa mellakoihin oli Trumpin lähettämillä rajavartijoilla ja liittovaltion sheriffeillä,joilla ei juuri ole kokemusta rotulevottomuuksista.
Summittaiset pidätykset ja mielenosoittajien hakkaaminen ei juuri tilannetta rauhoita.- Anonyymi
Chigagon vasuripormestari Lightfoot joutui syömään sanansa ja PYYTÄMÄÄN liittovaltion poliiseja paikalle rauhoittamaan tilannetta!
Hän soitti nöyrästi Trumpille, vaikka vielä vähän aikaa sitten syytti Trumpia fasistiksi, joka ahdistelee rauhallisia mielenosoittajia. ;-)
Tuostakaan merkittävästä takinkäännöstä ei valta- eli valhemediamme kerro mitään!? USA:n demokraattien tarkoituksena on järkyttää yhteiskuntarauhaa merkittävästi ja sen he ovatkin tehneet. Murhat, ryöstöt, julkisen ja yksityisen omaisuuden tuhoaminen ovat heidän mielestään demokratiaa?
Nyt vinkuvat kuin pikkukakarat jos joku on saanut pampusta ja joutunut pidätetyksi...:-)
Heitä ei siis saisi pidättää?
Käynnissä ovat nyt katusodat eikä niissä aina hyvä heilu:
https://www.youtube.com/watch?v=3UVxb5OQOtU
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?1004492- 272385
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1082184- 2002179
PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4061903- 1691493
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1001269Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.321075Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72976Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?79850