Ruotsin ja Suomen välille rakennetaan mamusilta

Ylen uutiset kertoi että Suomen ja Ruotsin välille rakennetaan silta, jota pitkin mamut saavat vapaasti kulkea Suomeen. Ei maksakaan kuin kolme miljardia.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Paljon vähemmän kuin ne 13 miljardia, jotka Marin lahjoitti Macronille ja italiaanoille.

Äänestä

Mamut ne on vaan mielessä kun piti liittää tähänkin. :)

1Äänestä
  • On kai se nyt selvää mitä sieltä tulee

    Äänestä

Autolla Merenkurkun yli Vaasasta Ruotsiin? Vanha unelma sillasta heräsi taas henkiin
yle.fi/uutiset/3-11445837

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ylen uutiset kertoi että Suomen ja Ruotsin välille rakennetaan silta, jota pitkin mamut saavat vapaasti kulkea Suomeen. Ei maksakaan kuin kolme miljardia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu