Miksi EIn jälkeen ei tarjota vaihtoehtoa.

Anonyymi

Pienen työkaveripiirin get2gether, kahvittelu, ilta-ajelu, muutaman minuutin kuulumisten vaihto kun ajan pitkästäaikaa hänen huudien ohi, ja tietenkin selkeä treffikutsu. Noi kaikki ehdotukset miehetä naiselle/naisille. Tarkemmin laskematta arvioisin että sellanen 10 naista viimisen 30 vuoden ajalta.

Kaikki naiset tuttuja, treffikutsunaisetkin sellaisia että ennenkin ollaan tavattu. 30 vuoden takainen eksä jonka kanssa yhteys on vielä säilynyt ja suolasta ei ole kyse. Eli ei ollenkaan vieraita. Kaikki sellaisia joiden kanssa ollaan tultu ihan hyvin juttuun aina, ehkä ollaan somessa useinkin jutuilla. Muutamat sellaisia että otettuaan vähän kaljaa, ehdottavat itse tapaamista. Olen noita ehdotuksia kyllä hylännytkin koska en minä nyt mikään tarvittaessa viihdyttämään kutsuttava ole jos homma ei toimi toisinpäin.

Niin mikä hitto siinä on että ehdota mitä vaan jollein noista, vastaus on aina ei koska [tähän nyt mikä vaan perustelu ettei käy]

** MUTTA ikinä ei tule ehdotusta paremmasta ajankohdasta. Ei ikinä. **

Niin hyvät naiset - ja miksei miehetkin jos miehet tekevät tätä - voisitteko korjata käytöstänne niin että jos ei vaan kiinnosta niin sanokaa että ei kiinnosta, tai jos kiinnostaa niin ehdottakaa itse parempaa ajankohtaa. Älkää nyt ainakaan missään tapauksessa sanoko että katotaan joku toinen kerta kun sen sisältö on kuitenkin pyöreä nolla.

Ja vaikka tuolla jo selostinkin henkilöt ja kutsut niin tähdennettäköön tässä nyt vielä että kyseessä ei ole nyt Siwan kireän kesätytön vonkaaminen treffeille.

0

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

        Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
        Maailman menoa
        91
        10590
      2. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

        "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
        Maailman menoa
        142
        8838
      3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

        vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
        Maailman menoa
        90
        6097
      4. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

        näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
        Maailman menoa
        63
        4345
      5. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

        Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
        Maailman menoa
        64
        4266
      6. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

        sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
        Maailman menoa
        82
        4108
      7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

        mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
        Maailman menoa
        50
        3729
      8. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

        Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
        Maailman menoa
        70
        3231
      9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

        ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
        Maailman menoa
        7
        3137
      10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

        "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
        Maailman menoa
        70
        2995
      Aihe