Miksi EIn jälkeen ei tarjota vaihtoehtoa.

Anonyymi

Pienen työkaveripiirin get2gether, kahvittelu, ilta-ajelu, muutaman minuutin kuulumisten vaihto kun ajan pitkästäaikaa hänen huudien ohi, ja tietenkin selkeä treffikutsu. Noi kaikki ehdotukset miehetä naiselle/naisille. Tarkemmin laskematta arvioisin että sellanen 10 naista viimisen 30 vuoden ajalta.

Kaikki naiset tuttuja, treffikutsunaisetkin sellaisia että ennenkin ollaan tavattu. 30 vuoden takainen eksä jonka kanssa yhteys on vielä säilynyt ja suolasta ei ole kyse. Eli ei ollenkaan vieraita. Kaikki sellaisia joiden kanssa ollaan tultu ihan hyvin juttuun aina, ehkä ollaan somessa useinkin jutuilla. Muutamat sellaisia että otettuaan vähän kaljaa, ehdottavat itse tapaamista. Olen noita ehdotuksia kyllä hylännytkin koska en minä nyt mikään tarvittaessa viihdyttämään kutsuttava ole jos homma ei toimi toisinpäin.

Niin mikä hitto siinä on että ehdota mitä vaan jollein noista, vastaus on aina ei koska [tähän nyt mikä vaan perustelu ettei käy]

** MUTTA ikinä ei tule ehdotusta paremmasta ajankohdasta. Ei ikinä. **

Niin hyvät naiset - ja miksei miehetkin jos miehet tekevät tätä - voisitteko korjata käytöstänne niin että jos ei vaan kiinnosta niin sanokaa että ei kiinnosta, tai jos kiinnostaa niin ehdottakaa itse parempaa ajankohtaa. Älkää nyt ainakaan missään tapauksessa sanoko että katotaan joku toinen kerta kun sen sisältö on kuitenkin pyöreä nolla.

Ja vaikka tuolla jo selostinkin henkilöt ja kutsut niin tähdennettäköön tässä nyt vielä että kyseessä ei ole nyt Siwan kireän kesätytön vonkaaminen treffeille.

0

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

        Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
        Maailman menoa
        117
        4898
      2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

        Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
        Maailman menoa
        116
        3979
      3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

        Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
        Maailman menoa
        222
        3913
      4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

        Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
        Maailman menoa
        120
        2275
      5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

        Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
        Maailman menoa
        82
        1996
      6. Mitä on tullut

        Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
        Haapavesi
        80
        1396
      7. Harmi nainen kun

        olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
        Ikävä
        137
        1374
      8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

        Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
        Vantaa
        174
        1374
      9. En ymmärrä ateisteja!

        Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
        Ateismi
        585
        1269
      10. Minne pyydän sut?

        Jotta saan nähdä 🤨
        Ikävä
        53
        1155
      Aihe