Sanotaan että vain kiltit ja kunnolliset saavat lahjoja, mutta kuten on nähty persut eivät saaneet.
Mitä mieltä olette?
Mitä mieltä olette?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kannatuksen++(25+%)+perusteella+persujen+ÄO+on+yli+110.
Hallis-aho ei selvinnyt armeijastakaan
Juu vasemmistossa ja vihreissähän ne innokkaat armeijajermut ovatkin /s
Halla-ahoki on nuoruudessaan äänestänyt vihreitä. Sattui varmaan siihen jaksoon, kun ei mennyt armeijaan.
Näyttää siltä, ettei aloittaja Oula Silvennoinen äärikommunisti saa ensiöynäkään unta.
Hän on tunnettu ihmisvihaaja, vihanlietsoja ja vainoaja, jonka kohteena ovat oman maan kansalaiset.
Nyt nämä äärikomukat, Venäjän kätyrit ovat lähteneet kytkemään älykkyyttä maanpuolustukseen ja isänmaallisuuteen.
Älkää hätäilkö, sillä nämä komukat muilutetaan ensimmäisenä hiekkamontun reunalle, kun sota tulee.
Hauskasti veistelty.
Samalla voisi todeta, että vasemmistolaiset ovat tottuneet saamaan lahjoja valtion kassasta, kun rahat kierrätetään erilaisten yhdistysten tukirahoina valtion kassasta vasemmistolaisten vaalikassoihin.
Samoin viherfasistit ovat tottuneet saamaan lahjoja valtion kehitysapukassasta, josta jaetaan rahaa "palkkoihin ja palkkioihin" aatetovereille erilaisissa "kansalaisjärjestöissä".
pERSUT EIVÄT OLR kRISTIITYJÄ JA jOULUNA VAAN SAA LAHJOJA ??? !!!
Kyllähän se pitkälle näkyy että persut on naapurimaan asialla.
Mistä johtuu vihervassarien syvä halveksunta muita ihmisiä kohtaan, jotka eivät jaa heidän aatemaailmaansa? Ylimielisiä, halveksivia, suhmureita ja ylenkaikkisen pahoja.
Heidän älynsä ei pysty nousemaan tunkionsa moraalitonta hajua ylemmäs.
Harvalla puolueella on tohtori puheenjohtajana. Persut on kuitenkin yksi sellainen puolue.
Niin on:
Perustelujen mukaan ilmausta "rotutohtori" voidaan perustelujen mukaan pitää kielikuvallisena ilmauksena. Ilmauksen käyttäminen ei ylitä sitä, mitä voidaan pitää hyväksyttävänä ottaen huomioon Halla-ahon poliittinen asema ja se, että uutisjuttu käsitteli Perussuomalaisten ja Kristillisdemokraattien vaaliliittoa, kihlakunnansyyttäjä perustelee Yle Uutisten mukaan.
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/halla-ahoa-sai-kutsua-rotutohtoriksi-tassa-perusteet/1450b29d-970a-3841-98dd-6ccc1dfa5566
Kädentaidot ovat persuilla parempia kuin jossain kalliossa elävän punikin. Minäkin olen hyvä hitsaamaan ja tekemään metallitöitä.
Kun persuissa ehkä on kansan unohdettuja sekä syrjäytyneitä enemmän kuin muissa puolueissa, se ei johdu siitä mistä punikit syyttää eli että persupuolue olisi tavalla tai toisella alhaisempi kuin muut. Se johtuu siitä että paskan eliitin sortotoimet tavallista kansaa kohtaan ajaa ihmiset ainoan maallisen puolustajan luo, eli persujen. Te punikit luotte syrjäytyneisyyttä kun haluatte keskittää kaikki vaalikarjaksi slummeihin.
Persujohto on tasan yhtä lukenutta kuin muidenkin puolueiden. Mutta sillä erotuksella että sillä johdolla on myös viisautta. Sitä viisautta ei muilla ole, paitsi ehkä kd:llä. Viisaudella tarkoitan sitä, että persut puolustaa omaa kansaa kuten pitääkin. Se puolustaa kansallisvaltiota, haluaa lintukodon takaisin jonka punikit romutti, haluaa eroon eurosta, tuonnempana myös eu-kommunismista.
Ei ole viisautta antaa islamin tulla ja ottaa valta. Ei ole viisautta antaa itsenäysyyden rippeetkin muille, ei ole viisasta suosia massamaahanmuuttoa joka on ilmastomyrkky, ei ole viisasta haluta halpatyövoimaa joka laittaa duunarin kortistoon. Ei ole viisasta puhua naisten oikeuksista kun samaan aikaan suorastaan rakastetaan naisia sortavaa uskontoa. Ei ole viisasta puhua homojen oikeuksista kun samaan aikaan tuodaan sellaista uskontoa maahan joka ei ole homoille helläkätinen. Ja niin edellen ja niin edelleen.
Juuri noilla tavoilla persut eivät puolusta Suomea vaan Venäjää.
Eivät ilmeisesti hölmöydessään edes tajua sitä?
Ei ole viisasta lopettaa omaa maataloutta kun ruokahuolto ei ulkomailta käsin ole kirkossa kuulutettu, varsinkaan kriisien aikana kuten koronan. Ei ole viisasta suosia suuruudenhullua maataloutta, kun voisi tehdä todellisen ilmastoteon ja suosia mahdollisimman suurta määrää pieniä lähiruokaan suuntautuneita tiloja. Se vaatii rahaa. Lähiruoka kunniaan, alas globalismin helvetti.
Koska petsut ovat ainoa merkittävä globalismin vastainen puolue, se kannattaa tällaista viisautta jota viherpunikeilla sekä kepukokkareilla ei ole.
Persut