Yhden päivän juttu?

Anonyymi

Olen reilu 60 asiallinen siisti mies. Vaimo lopetti 6-vuotta sitten yksipuolisella päätöksellään seksin ym. Iäheisyyden. Pitkään ajattelin että tilanne menee ohi.
No tilanteita on todella mennyt ohi.
Olisi kiva jutella jonkun kanssa tästä ja monesta muusta asiasta, kotona on moni asia pielessä ja eräänlaista ahdistusta voi olla mielessä.
Ei ole ketään ystävää, kovasti olen miettinyt avioeroa, mutta yhteinen yritys on ollut syynä ettei ole saanut mitään aikaiseksi. Nytkin vaimo lähti lasten (jo isoja) ja ystävättärensä kanssa viettämään lauantai-iltaa jonnekin. Puhuin jälleen kerran että olisi kiva käydä yhdessä perheen kesken jossakin. Mainitsi että käytiinhän me ajelemassa kaikki yhdessä ajelemassa autolla. Vesisateessa tunnin verran yhden kerran 1, 5 vuoteen.
Minä en kelpaa kuin töihin, 11-14 tuntia/7 viikossa.
Näistä voisi kirjoittaa hyvän kirjan, häijyydestä, kovuudesta, alistamisesta ym. Itse en osaa, kertoa voisin.

1

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvä mies, sinä itse olet pelastuksesi.....ota ja lähde!!!

      Tuollaisia rottia naisissa piisaa, tunteettomia, ahneita ja tyhmiäkin!

      Olipa yritys tai ei, niin lähde vielä kun voit!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      119
      2725
    2. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      215
      1129
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1121
    4. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      40
      1035
    5. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      6
      1021
    6. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      951
    7. 36
      926
    8. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      914
    9. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      123
      883
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      837
    Aihe