Yhden päivän juttu?

Anonyymi

Olen reilu 60 asiallinen siisti mies. Vaimo lopetti 6-vuotta sitten yksipuolisella päätöksellään seksin ym. Iäheisyyden. Pitkään ajattelin että tilanne menee ohi.
No tilanteita on todella mennyt ohi.
Olisi kiva jutella jonkun kanssa tästä ja monesta muusta asiasta, kotona on moni asia pielessä ja eräänlaista ahdistusta voi olla mielessä.
Ei ole ketään ystävää, kovasti olen miettinyt avioeroa, mutta yhteinen yritys on ollut syynä ettei ole saanut mitään aikaiseksi. Nytkin vaimo lähti lasten (jo isoja) ja ystävättärensä kanssa viettämään lauantai-iltaa jonnekin. Puhuin jälleen kerran että olisi kiva käydä yhdessä perheen kesken jossakin. Mainitsi että käytiinhän me ajelemassa kaikki yhdessä ajelemassa autolla. Vesisateessa tunnin verran yhden kerran 1, 5 vuoteen.
Minä en kelpaa kuin töihin, 11-14 tuntia/7 viikossa.
Näistä voisi kirjoittaa hyvän kirjan, häijyydestä, kovuudesta, alistamisesta ym. Itse en osaa, kertoa voisin.

0

85

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

        Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
        Maailman menoa
        43
        2218
      2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

        Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
        Maailman menoa
        65
        2088
      3. Helsingin yllä valopalloja

        https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
        Sinkut
        121
        1950
      4. HÄLYYTYS!!

        Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
        NATO
        393
        1707
      5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

        Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
        Kouvola
        104
        1655
      6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

        Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
        Maailman menoa
        124
        1484
      7. Millainen on naisellinen nainen

        Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
        Sinkut
        182
        1112
      8. Raamatullinen kaste

        Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
        Kaste
        53
        977
      9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

        Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
        Ikävä
        75
        945
      10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

        vihjettä kaivatustasi?
        Ikävä
        27
        909
      Aihe