Meidän vanha työnjohtaja lähti ja olen pitkään puhunut että voin ottaa paikan vastaan. Olen tehnyt asian selväksi .
Hänen tilalleen tuli kuitenkin lyhyt mies, jotain 175 senttinen ehkä enkä aio häntä kyllä totella missään asiassa. Vanha työnjohtaja oli 190 senttinen ja oli auktoriteettia.
Itse olen lähes saman mittainen ja kuvittelisin että minua uskotaan koska olen myös pelottava.
työnjohtajana kääpiö
8
221
Vastaukset
- Anonyymi
ei ne puuttuvat sentit vaan se mitä pään sisällä pyörii.
- Anonyymi
Kerronkos miten tulee tapahtumaan. Viikon päästä jo syöt uuden pomosi kädestä sokeria. Kiillotat kenkien kärkiä ja poimit mestarisi pajan lattialle pudottamia ruuveja, prikkoja ja muuttereita.
- Anonyymi
verstaan duunareilta pääsi varmasti pitkä ja vapautunut helpotuksen huokaus, kun työnjohtajaksi valittiin kuitenkin se osaava ja yhteistyökykyinen kaveri.
- Anonyymi
Avaaja on on ilmeisesti ollut vähän aikaa työelämässä, koska tollaisia kirjoittelee
- Anonyymi
Uuden johtajan on helpompi lyödä sinua kiveksille koska olet sen verran pitempi.
- Anonyymi
Täys tumpelo suutari lestissään huippuääliö
- Anonyymi
sydämelliset onnittelut
- Anonyymi
Se pelolla johtaminen alkoi olla vanhanaikaista noin 70-luvulla. Sen jälkeen vastaavaa yrittänyt pomo on vain asettanut itsensä naurunalaiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1502064Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3071759- 931577
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois801231Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001220- 671160
- 251081
- 481017
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73976Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei23957