Käsi kädessä

Anonyymi

Alkujaan syy itseni kun tuli säädettyä mutta avopuolisoni tapasi talvella netin kautta miehen olivat vain käyneet kahvilla. Kevään aikana tämä mies oli käynyt naiseni työpaikalla ja siellä oli tauon aikana halattu ja pusu vaihdettu tämä siis toinen tapaaminen.

Mutta nyt siis tapahtunut kolmas tapaaminen. Ensin tarina oli että olivat vain olleet kahvilla ja sitten tehneet jonkun kävelylenkin. Valhe vain paljastui kun kyseinen kahvipaikka ollut kiinni jo pari vuotta.
Naiseni siis paljasti lopulta että oli mennyt tämän miehen luo. Kahvit oli juotu sohvalla eikä esim keittiössä.. Sen jälkeen oli lähdetty kävelylle käsikädessä. TÄTÄ EI OLE IKINÄ TAPAHTUNUT KOTONA lenkillekään ei seuraa saisi. No tuon lenkin jälkeen oli palattu takaisin sohvalle juttelemaan eikä kuulemma mitään muuta kuin juteltu.
VOIKO tuohon siis luottaa jos ulkona kävellään käsikädessä niin neljän seinän sisällä ei siis koskettu kuulemma millää lailla??? Eli työpaikan pihalla halittu ja pussattu.. Lenkillä käsi kädessä.. Sohvalla ei muka mitään.. Mitä mieltä uskoako vai kusetetaanko minua..

8

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Menetit naisesi jo omalla säätämiselläsi. Tanssitte viimeisiä tahteja.

      • Anonyymi

        Lopeta!!!


    • Mitähän tuo sinun säätämisesi on ollut? Säätääkin voi eri tavoilla, alkaen vaikka ilmastoinnin säätämisestä. Et voi alkaa tilittämään säätämisestä ja puolison pettämisestä, ellet ole rehellinen itsestäsikin. Muussa tapauksessa sinä säädit, puolisosi sääti, enempää ei tarvitse avata. Eli miten se asia on?

      Anyway, et voi luottaa mihinkään, mitä et ole itse todistanut. Se on kylmä fakta. Joten joko päätät uskoa puolisoasi ja yrität saada selville mikä teidän suhteessane mättää tai sitten päätät muuta ja päätät suhteen. Se ei ole yhtään sen ihmeempää.

      Kahvit sovalla. Ei kovin ihmeellistä, ihan uskottavaa, toisilla on tapana juoda kahvit olohuoneessa.
      Lähdetty kävelylle käsi kädessä. Kuuluui alkuperäiseen selitykseen, luultavasti varma fakta. Se, ettet saa kulkea puolisosi kanssa käsi kädessä tai lähteä mukaan lenkille, ei liity tähän mitenkään, mutta liittyy sitäkin enemmän teidän suhteeseenne ja siihen, miten sinä toimit puolisoasi kohtaan yleisesti ottaen. Mietipä sitä.
      Palattu sohvalle juttelemaan. Vain juttelemaan. Aivan mahdollista, milläs todistat muutakaan? Puolet tarinasta oli keksittyä, toinen puoli totta, vaikeus on vain valita mitkä puolet.

      Joko uskot tai sitten et, ei ole muuta.

    • Anonyymi

      Kyllähän tuossa mieleen tulee että muutakin on tehty kuin istuttu pyhäkoulussa.

    • Anonyymi

      Ihan sama mitä tapahtunut, eiköhän suhteenne ole finaalissa. Kostokin tuo voi tietenkin olla omista säädöistäsi. Miksi kuitenkin noinkin yksityiskohtainen selonteko tapahtuneesta, jos olette jo eromoodissa, silloinhan välinpitämättömyys yleensä jo päällimmäisenä tunteena on.

    • Anonyymi

      Sänkyyn siellä on menty ja vaimos nyt katuu sitä niin on lievittänyt tarinaa

    • Anonyymi

      Miten sä säädit itse, et avaa sitä mitenkään? Kai sekin vaikuttaa siihen mitä toinen on tehnyt?

      • Anonyymi

        Lopeta rakkaus!!!!!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      151
      11416
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      28
      8102
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      56
      5894
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      162
      4809
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      15
      4681
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      32
      4331
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      84
      4203
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      84
      3487
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      80
      3250
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1741
    Aihe