Kokoomus ja persut vaikuttavat keski-ikäisiltä.
Äkkiä SDP:stä tulikin nuorekkain puolue
Anonyymi
23<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Jopa bilehile Maisa Torppa kertoo innokkaana kannattavansa demareita TV-haastattelussa.
Maisa on siis pääministeriainesta, demari ja bimbo. Ei Antti Rinne muuta vaadi marioneteiltaan.
Noo+mutta+bimbot+on+persuissa,+99%+bimboista.
Vastuunkanto on seksikästä, siksi SDP.
Vastuunkannosta viis kun vasemmisto punaisen ratikan manseen jyräsi. Se siitä Tampereen hengestä
Turussa taas kokoomus jyrää rahareikäratikkaa ja muita mustia aukkoja, jotka imaisevat 2-3 kertaa arvioitujen kulujen, ja turkumaiset maksaa paitsi pääomaveroja saavat jotka ei maksa edes kunnallisveroja.
Demari-bimbot yrittävät velanoton maailmanennätystä.
Suomen seksikkäin poliitikko Sanna Marin.
Oikea bimbo!
Demareiden keski-ikä taitaa olla tutkimuksen mukaan 62 vuotta jos oikein muistan.
Rinne taitaa olla tena-puolueen keskiverto-jäsen.
Päivänpolitiikassa näkyy vain nuoria demareita, kokoomus ja persut näyttää pappapuolueilta.
Demarien äänestämisestä tuli seksikästä.
Demonikraatteja äänestävät ajattelevat vain alapäällään ja nyt nähdään mihin se johtaa. Politiikka on mennyt aivottomien naisten missikilpailuksi ja naistenlehdistä saamme lukea hallituksen hää- ja vauvauutiset.
Vanhemmiten he järkiintyvät ja siirtyvät porvarileiriin. Ei eduskunta ole mikään lastentarha. Pikavippisukupolven rahankäyttö on täysin holtitonta. Kuvitelevat olevansa rikkaita kun elävät lainarahalla.
Eduskunnan SDP-ryhmä näyttää olevan nuorimpia. Kokoomus, kepu ja kristilliset sekä liike nyt täynnä porvaripappoja ja mammoja.
Hyvä SDP.
Kolmasosa ei ilmoittanut mitä puoluetta kannattaa
ylen gallupissa. tässä kolmasosassa kytee kapina kuten sitran tutkimus
valtavasta epäluottamuksesta puolueisiin kertoo. kapinoivista tuskin moni äänestää vallassaolevia joten sdpn oikea kannatus on selkeästi alempi kuin ilmoitettu
Osaaminen ja elämänkokemus ovatkin yliarvostettuja ominaisuuksia.
Kenen mielestä se on hyvä juttu? Eivät pennut johda suuryrityksiäkään. Ei niiden valtiotakaan pitäisi johtaa!
Eivät keski-ikäiset ja vanhat ihmiset minnekään ole kadonneet. Uutta vanhaa verta tulee kokoajan meidän leiriin. Nuoret ovat hiljalleen kuihtuva kansanosa Suomessa.
Onko tietoinen valehtelu moraalitonta demareissa?
Olisi kasvanut vielä muutaman vuoden korkoa
SDP on murrosikäisten puolue.
SDP:n pitäisi ottaa ohjelmaansa mopojen viritys, jolloin loputkin murkut kannattaisivat demareita. Vielä kun SDP saisi laskettua ääni-ikärajan oppivelvollisuuden kanssa samaan 7 vuoteen niin voitto olisi taattu.