Hän olisi voinut välttää kohtalonsa. Yli 10 minuuttia hän hokee ettei voi hengittää. Aika suoritus olla hengittämättä yli 10 minuuttia ja silti pystyy puhumaan koko ajan.
https://metro.co.uk/2020/08/11/new-bodycam-footage-shows-george-floyd-pleading-police-moments-before-death-13112909/?ito=push-notification&ci=27587&si=9914762
https://metro.co.uk/2020/08/11/new-bodycam-footage-shows-george-floyd-pleading-police-moments-before-death-13112909/?ito=push-notification&ci=27587&si=9914762
Vastaukset 7
Vanhimmat
blm liikkeen kulttihahmo
tämmöinen joka tulee kamujensa kanssa kansalaisten kotiin
ja työntää aseen piipun mahaan, ja etsivät varastettavaa tavaraa
röhkeyden huipentuma
tämähän oikeasti gfloyd semmonen häiskä että
kenen oven takana koputtaa, silloi on piru merrassa
jos heilautat negrua kirveellä , jodut itse linnaan ku tyrvasit kotiasi liikaa
Väärä johtopäätös: Kyllä tuo tapaus kertoo, että siellä poliisi suhtautuu aivan eri tavalla mustiin miehiin kuin valkoisiin miehin. Eli poliisi on rasistinen. Se on siellä melko yleinen ilmiö kaikesta päätellen. Tietysti kaikki poliisit eivät ole sellaisia, mutta merkittävä osa on. Mustan tappaminen ei ilmeisesti siellä ole yhtä paha teko kuin valkoisen miehen tappaminen. Karmea tapaus. Kyllä se on henkirikos. Ei ole tarkempaa tietoa mitä kyseiselle poliisille tapahtui myöhemmin. Poliisi kyllä tietää, että sellainen ote on hengenvaarallinen jo koulutuksensa perusteella, mutta ei välitä siitä tippaakaan. Itse mustan miehen epäilty rikos oli vähäinen sellaiseen menettelyyn verrattuna. Toivottavasti tuomitaan oikeudessa rikoksesta.
niin, eihän sille oo mitään syytä kun mies on selvästi vangittu, niin täydellä painolla rusentaa polvi niskassa
ainoa lieventävä tekijä olisi tuo floyd raskas rikoshistoria ja uusi rikos, mutta eihän noin vaan voi toimia
Kun valkoinen poliisijohto saa värittää jutun mieleisekseen George F -jutun ennen pitkää saataisiin tostajat antamaan valaehtoisen lausunnon.
Siinä todistettaisiin sitovasti että George ampui itsensä.
Olen katsellut paljon pidätysvideoita usasta.Usein N-Henkilöt alkavat riehumaan,viidakkoraivo eli "gorilla mode" kytkeytyy ON-Tilaan välittömästi.
Kun ei osata olla sivistyneesti, alkaa syyttely, veitsen/aseen esille tuonti, rääkyminen, pakeneminen, rimpuilu, eläimellinen väkivalta..
näin on kyllä, nähny minäkin
jos kiinni jää tyyppi joka ruukaa tupata aseen piipun ryöstettävän mahaan, minäkin nojaisin polvella niskaan ettei karkuun pääse