yhden yön jutusta vakipanoksi..

Anonyymi

hmm. oon nyt tilanteessa pitkästä aikaa että yhden illan jutusta tuli silloin tällöin kahviseura jne..
ajattelin että niin pitkään tää voi jatkua kun koen ite että on ok ja tunteet ei tuu mukaan..
jos tulee ja huomaan että alan pohtia tarkemmin, sitten tiedän että täytyy lopettaa koska tiedän että toinen on reilusti antanut ymmärryksen ettei muuta halua.

mielenkiinnolla katson itseäni miten mieli toimii kun ei ole vähään aikaan näin tapahtunut..
yhden illan jutut on ollut yhden illan juttuja ja enempää ei ole harrasteltu saman ihmisen kanssa..kun se yksi ilta jne.

mielenkiinnolla tsiikaan kun lajittelen itseni helposti ihastuviin että miten muijan käy :D
kertokaa kokemuksia jos vastaavia tilanteita löytyy..
oon sitä mieltä että kun ollaan rehellisellä kentällä niin tää on tosi okei ;)

1

88

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oon vähän samassa tilanteessa. Oudoksun toisen ehdotuksia tehdä jotain muutakin, mielelläni kyllä teen muutakin, mutta pelkään et tulee liikaa tunteita. Mies sanonu et lähtee jos niin käy kummallekaan. Ollaan kyl sinkkuja molemmat, ei sen puoleen. Onkohan tää sama tyyppi..?!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      139
      3095
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      8
      1686
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1374
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1191
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1171
    6. 37
      1051
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1032
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      964
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      38
      918
    Aihe