165cm/65kg

Anonyymi

Päätin tänään aloittaa paaston, joka koostuu pääosin dietlimsasta ja vedestä. Tällähetkellä olen vajaa 65kg ja pituutta 165cm. Tarkoitus päästä johonkin 55kg. Painoa nousi aloitettuani e-pillerit vuoden alussa (ennen olin 55kg) Ja nyt haluan takaisin samaan. Olen siis lukiossa.

5

312

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suosittelisin kyllä siirtymistä terveelliselle ruokavaliolle pysyvästi. E-pillerit eivät sinänsä lihota mutta lisäävät kyllä ruokahalua. Enemmän siis kasviksia, palkokasveja, hedelmiä ym. ja vähemmän herkkuja.

    • Anonyymi

      syö monipuolisesti liiku ja voimistele nuku riittävästi. Ethän sorru vesi/limsa huuhaaseen.

    • Anonyymi

      Kasviksia ja juureksia syömällä sitä laihtuu,paastot on enemmänkin painon kanssa jojoilua.

    • Anonyymi

      älä vielä ala ehkäsyä käyttää kun lukio ikänen vasta. sit hattupäässä ja jatkooppinot. sit vasta alat. pojat ei tykkää jos allle 17vuotiaana alotat harrastaa poikien kanssa harjoitele nyt ihan yksikseen vielä 2vuotta.

      • Anonyymi

        :D Oot tainnu eksyy tänne viime vuosituhannelta? Miks tyttöjä pitäs kiinnostaa, mitä pojat haluu? Jos tyttö ja poika haluaa panna, niin ei se tarkota, et poikaparkaa on hyväkskäytetty ja se ei tykkää. :D

        News flash: Pojat tykkää siitä, toinen tietää mitä haluaa ja on sinut sen kanssa. Uskaltaa nauttia ja niin edespäin. Ei siinä oo mitään väärää, jos joku on 25v.ja kokematon, mut kyllähän se kertoo ettei sillä kovin korkee libido oo. Se voi etsii jonku toisen, jolla ei myöskään oo. Ja sit ihmiset, joilla on, voi olla kaltaistensa kanssa ja nauraa sellasille ku sä.

        Jos miehiltä kysyy mihin ne on seksielämässään tyytymättömiä, niin ne vastaa, et sitä on liian vähän ja kumppani on liian passiivinen. En oo vielä törmänny poikaan, joka on loukkaantunut, koska sen tyttöystävä haluu siltä aina vaan seksiä.

        Pillereitä syödään muistakin syistä ku ehkäisyn takia, joten alunperinki oletusten tekeminen alouspostaajasta oli keskimääräistä parempi trollaus. Kiitti nauruista. Tunnustan, et oot hauska.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      478
      3595
    2. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      42
      2968
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      87
      2886
    4. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      150
      2774
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      165
      2123
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      201
      2085
    7. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      14
      1944
    8. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      102
      1854
    9. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      50
      1569
    10. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      36
      1530
    Aihe