165cm/65kg

Anonyymi

Päätin tänään aloittaa paaston, joka koostuu pääosin dietlimsasta ja vedestä. Tällähetkellä olen vajaa 65kg ja pituutta 165cm. Tarkoitus päästä johonkin 55kg. Painoa nousi aloitettuani e-pillerit vuoden alussa (ennen olin 55kg) Ja nyt haluan takaisin samaan. Olen siis lukiossa.

5

202

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suosittelisin kyllä siirtymistä terveelliselle ruokavaliolle pysyvästi. E-pillerit eivät sinänsä lihota mutta lisäävät kyllä ruokahalua. Enemmän siis kasviksia, palkokasveja, hedelmiä ym. ja vähemmän herkkuja.

    • Anonyymi

      syö monipuolisesti liiku ja voimistele nuku riittävästi. Ethän sorru vesi/limsa huuhaaseen.

    • Anonyymi

      Kasviksia ja juureksia syömällä sitä laihtuu,paastot on enemmänkin painon kanssa jojoilua.

    • Anonyymi

      älä vielä ala ehkäsyä käyttää kun lukio ikänen vasta. sit hattupäässä ja jatkooppinot. sit vasta alat. pojat ei tykkää jos allle 17vuotiaana alotat harrastaa poikien kanssa harjoitele nyt ihan yksikseen vielä 2vuotta.

      • Anonyymi

        :D Oot tainnu eksyy tänne viime vuosituhannelta? Miks tyttöjä pitäs kiinnostaa, mitä pojat haluu? Jos tyttö ja poika haluaa panna, niin ei se tarkota, et poikaparkaa on hyväkskäytetty ja se ei tykkää. :D

        News flash: Pojat tykkää siitä, toinen tietää mitä haluaa ja on sinut sen kanssa. Uskaltaa nauttia ja niin edespäin. Ei siinä oo mitään väärää, jos joku on 25v.ja kokematon, mut kyllähän se kertoo ettei sillä kovin korkee libido oo. Se voi etsii jonku toisen, jolla ei myöskään oo. Ja sit ihmiset, joilla on, voi olla kaltaistensa kanssa ja nauraa sellasille ku sä.

        Jos miehiltä kysyy mihin ne on seksielämässään tyytymättömiä, niin ne vastaa, et sitä on liian vähän ja kumppani on liian passiivinen. En oo vielä törmänny poikaan, joka on loukkaantunut, koska sen tyttöystävä haluu siltä aina vaan seksiä.

        Pillereitä syödään muistakin syistä ku ehkäisyn takia, joten alunperinki oletusten tekeminen alouspostaajasta oli keskimääräistä parempi trollaus. Kiitti nauruista. Tunnustan, et oot hauska.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille

      Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest
      Maailman menoa
      63
      5993
    2. Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois

      Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul
      Maailman menoa
      115
      5304
    3. Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä

      Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden
      Maailman menoa
      380
      4145
    4. Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen

      haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota
      Maailman menoa
      148
      3334
    5. Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota

      Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma
      Maailman menoa
      60
      2823
    6. 26
      2161
    7. Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?

      Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed
      Maailman menoa
      130
      2161
    8. Ulkoministeriön konsulipäällikkö arvostelee rajusti Haavistoa: "Täällä on pelon ilmapiiri"

      "– Täällä on ministerin toimien takia aivan selvästi pelon ilmapiiri. Jos sellaisen annetaan pesiytyä virkamieskulttuuri
      Maailman menoa
      19
      1960
    9. Pyydän anteeksi etten osannut ratkaista

      Mitään muuta kuin lähtemällä. Et oikein tullut vastaan etkä kuunnellut. Tuntui että minun piti koittaa sopia ja sovitell
      Ikävä
      85
      1959
    10. Mikä on pahinta

      Mitä kaivattusi voisi tehdä sinulle?
      Ikävä
      249
      1916
    Aihe