165cm/65kg

Anonyymi

Päätin tänään aloittaa paaston, joka koostuu pääosin dietlimsasta ja vedestä. Tällähetkellä olen vajaa 65kg ja pituutta 165cm. Tarkoitus päästä johonkin 55kg. Painoa nousi aloitettuani e-pillerit vuoden alussa (ennen olin 55kg) Ja nyt haluan takaisin samaan. Olen siis lukiossa.

5

264

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suosittelisin kyllä siirtymistä terveelliselle ruokavaliolle pysyvästi. E-pillerit eivät sinänsä lihota mutta lisäävät kyllä ruokahalua. Enemmän siis kasviksia, palkokasveja, hedelmiä ym. ja vähemmän herkkuja.

    • Anonyymi

      syö monipuolisesti liiku ja voimistele nuku riittävästi. Ethän sorru vesi/limsa huuhaaseen.

    • Anonyymi

      Kasviksia ja juureksia syömällä sitä laihtuu,paastot on enemmänkin painon kanssa jojoilua.

    • Anonyymi

      älä vielä ala ehkäsyä käyttää kun lukio ikänen vasta. sit hattupäässä ja jatkooppinot. sit vasta alat. pojat ei tykkää jos allle 17vuotiaana alotat harrastaa poikien kanssa harjoitele nyt ihan yksikseen vielä 2vuotta.

      • Anonyymi

        :D Oot tainnu eksyy tänne viime vuosituhannelta? Miks tyttöjä pitäs kiinnostaa, mitä pojat haluu? Jos tyttö ja poika haluaa panna, niin ei se tarkota, et poikaparkaa on hyväkskäytetty ja se ei tykkää. :D

        News flash: Pojat tykkää siitä, toinen tietää mitä haluaa ja on sinut sen kanssa. Uskaltaa nauttia ja niin edespäin. Ei siinä oo mitään väärää, jos joku on 25v.ja kokematon, mut kyllähän se kertoo ettei sillä kovin korkee libido oo. Se voi etsii jonku toisen, jolla ei myöskään oo. Ja sit ihmiset, joilla on, voi olla kaltaistensa kanssa ja nauraa sellasille ku sä.

        Jos miehiltä kysyy mihin ne on seksielämässään tyytymättömiä, niin ne vastaa, et sitä on liian vähän ja kumppani on liian passiivinen. En oo vielä törmänny poikaan, joka on loukkaantunut, koska sen tyttöystävä haluu siltä aina vaan seksiä.

        Pillereitä syödään muistakin syistä ku ehkäisyn takia, joten alunperinki oletusten tekeminen alouspostaajasta oli keskimääräistä parempi trollaus. Kiitti nauruista. Tunnustan, et oot hauska.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maahanmuuttajien vaikutus Suomen valtiontalouteen positiivinen

      Maahanmuuttajat maksavat enemmän tuloveroja kuin saavat tulonsiirtoja. Eroavat persuista tässä suhteessa. Persuista o
      Maailman menoa
      340
      4672
    2. Olen Päivi Räsäsen puolella

      En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit
      Maailman menoa
      399
      2794
    3. Ukrainan tiedustelun huippupotti - Iski ensin yhteen satamaan, sitten toiseen

      Ukrainan tiedustelupalvelu SBU kertoo johtaneensa operaatiota, jossa on isketty drooneilla Venäjän tärkeimpiin satamiin
      Maailman menoa
      130
      2549
    4. Ulkomaalaistaustaiset tulevat kalliiksi yhteiskunnalle.

      Selvitys: Ulkomaalaistaustaiset saivat selvästi enemmän työttömyysetuuksia ja toimeentulotukea kuin suomalaistaustaiset.
      Maailman menoa
      179
      2464
    5. Nuhteettomia edustajia

      Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no
      Politiikka
      220
      2426
    6. "Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."

      Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –
      Maailman menoa
      42
      1534
    7. Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...

      ...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a
      Maailman menoa
      568
      1428
    8. Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus

      Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii
      Luterilaisuus
      446
      1278
    9. Huumeliika mellastaa Suomussalmella

      Varastanut S-marketissa, jopa kolme kertaa päivässä. Päätekijä pitänyt kuumeorjanaan naistaan useita vuosia. Mies potki
      Suomussalmi
      12
      1201
    10. Ihana sinä (m)

      Oispa kiva nähdä sua. Uskomatonta, miten paljon sä pyörit mun ajatuksissa. Oonkohan mä sun mielessä? Haluaisitko nähdä v
      Ikävä
      39
      992
    Aihe