Asuttiin neljä vuotta avomiehen omistamassa talossa. Alkuun sanoin, että voisin myydä oman taloni ja voitaisiin yhdessä omistaa uusi talo. Ei halunnut kuitenkaan siihen eikä pyytänyt mitään vuokraamaan. Vuosien kuluessa ostin taloon huonekaluja, astioita, mattoja ja muita sisustustarvikkeita . Sitten mies halusi erota ja pyysi avaimet pois. Muutin omaan talooni ja mies lupasi, että saan hakea omat tavarani pois. Sitten muuttuikin ääni kellossa. Koska olen asunut hänen talossaan ilmaiseksi, minun pitäisi maksaa omista tavaroistani hänelle! Meneekö tämä näin
Omien tavaroiden hakeminen
Anonyymi
2236
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Sulla on tunneälyssä ja ihmistuntemuksessa jotain puutteita, kun olet tuollaiseen neljä vuotta elämästäsi tuhlannut. Tuon roinan menetyksen pitäisi olla huolistasi pienimpiä. Parempi aloittaa alusta tyhjältä pöydältä, ilman tuollaisista vikatikeistä muistuttavia tavaroita.
Kyllä ne sinun ostamat tavarat sinun on. Soita vaikka oikeusaputoimistoon/asianajajalle jollei tommonen temppuilu mieheltä lopu!