Heips haluaisin tietää onko olemassa muita saman kohtalon kokeneita eli ongelmana on se että olen aikuinen nainen (24v.)täysin hyvin muuten kehittynyt mutta minulle ei ole koskaan luotu nännejä.Rintani ovat muuten isot ja täyteläiset mutta niistä vaan puuttuu jotain...entä miehet, mitä pidätte tällaisesta, haittaako se, tai onko muita naisia joilla on sama onkelma?
epänormaaliko?
minä
2439
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Muistan hämärästi kuulleeni samanlaisesta: joskus teini-iässä kun seurusteluja aloiteltiin, poikaporukassa juoruiltiin eräästä tytöstä jolla ei kuulemma ollut nännejä. Että ehkä tosiaan kaltaisiasi on.
Minua ei haittaisi sängyssä nännittömyys, mutta mitenhän käy imettäminen?
paitsi että paljon pahempi! Täyteliäisyys ja suuruus ovat antikuvaavia rinnoilleni. Nännejä ei ole, vain isot nännipihat. viileässä ilmassa ja kosketuksessa ne tulevat hetkellisesti esiin...mutta lyhyt on se ilo!
Nyt kun olen lueskellut tätä keskustelupalstaa, olen tajunnut, etten ole ainut kummajainen...itkettää vaan, että tämä taitaa olla sorttia, mitä ei pysty hoitamaan :(
Koitetaan pitää pää pystyssä ja rukoilla, että ne sieltä tulisivat esiin ; )
Mua on hävettänyt nämä aina, mutta vasta viime talvena (17-vuotiaan) tajusin, etteivät ne muuta kuin Jumalan ihmeellä siitä muutu. Karua, mutta pakollista hyväksyä tosiasia! Olin siihen asti ajatellut kehitykseni vain olevan jäljessä, koska kuukautisenikin alkoivat vasta 15-vuotiaana.
Hyvät jatkot!