Maahanmuuttoviraston johtaja vaihtuu

Ministeri Ohisalo laittaa nykyisen tilalle maahanmuuttomyönteisen henkilön VOK:n johdosta,
menee yhä vain meno sairaammaksi.
15<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Onneksi Vihreät lopettivat poliittiset virkanimitykset, joita he ennen vaaleja niin kovasti vastustivatkin (?).
Poliittisista virkanimityksistä luopuminen oli vihreille samankaltainen vaalilupaus kuin demareille vappusatanen.

Äänestä
  • Noi vihreet on sairasta porukkaa. Suomen tutkijat!

    Äänestä

Minun silmääni jakkaralla vuodesta 2013 saakka istunut Vuorio oli suvakki ihan pahimmasta päästä hänkin. Nyt tilatte tulee Joutsenon VOK:ia johtanut Kähkönen, joka on tosiaan maahanmuuton imuroija ja suur-suvakki hänkin:

"Joutsenon vastaanottokeskuksen johtaja Jari Kähkönen kertoo, että
ihmiskaupan uhrien tunnistaminen voi olla erittäin vaikeaakin.
– Joutsenon vastaanottokeskuksella on yhteensä 207 ihmiskaupan
uhria asiakkaanaan.
– Keskiviikkona nigerialaisia oli 46, ja heillä on yhteensä 45 lasta
mukanaan."

Jonkinlaista afrikkalaista ja nigerialaista invaasiota ministeri Maria Ohisalo ilmiselvästi tässä haluaa kiihdyttää. Lehdissä väläytellyt Vihreiden "80.000 afrikkalaista työperäistä maahanmuuttajaa" -projekti on käynnistetty.

Varta vasten otetaan tällainen nigerialaisten naisten ja heidän lapsikatraansa hoitamisen ja maahantuonnin erikoismies Migrin pääjohtajaksi.

Äänestä
  • Onko perimmäisenä tarkoituksena romahduttaa hyvinvointiyhteiskunta ja siirtyä amerikkalaiseen "jokainen pärjätköön omillaan"-malliin, sillä nettoveronmaksajien verovarat eivät riitä elättämään kaikkea joutoväkeä ja virkamiehistöä.

    Äänestä

  • Nää nigerialaiset on huoria. Bidee halusi niille automaattisesti maleskeluluvan kun vaan sanot taikasanana huora. Muistatteko Hesarin kurpitsavankkuritarinan nigerialaislesbosta, joka kuulemma piiloutui rahtilaivaan joka tuli Suomeen. Sai myöhemmin sitten lapsen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Onko perimmäisenä tarkoituksena romahduttaa hyvinvointiyhteiskunta ja siirtyä amerikkalaiseen "jokainen pärjätköön omillaan"-malliin, sillä nettoveronmaksajien verovarat eivät riitä elättämään kaikkea joutoväkeä ja virkamiehistöä.

    Omillaan pärjääminen tulee koskemaan vain kantasuomalaisia. Toisaalta niinhän se on jo nyt.

    Äänestä

Ei ollut ainakaan öyhöttävä persu.

Äänestä

Tuollainen toiminta ei tulisi kyseeseen jos Perussuomalaiset olisivat hallituksessa!

Äänestä

Hyysäri johtoon, hullu maa.

Äänestä

Hallituksen vaihtumiseen on pahimmassakin tapauksessa aikaa enää 2.5 vuotta. Saattaa olla reilusti vähemmänkin, syksyllä voi jo rytistä.

Sen perästä ei-sosialistinen maailmankuva alkaa taas johtaa Suomea.

Suurin osa vihervasemmistolaisist hölmöyksistä puretaan jo hallituksen ensimmäisen toimintavuoden aikana.

Äänestä

Turvis anomus menee läpi automaatin lailla

Äänestä

Taikaseinä teidän anomus menee läpi hyväksytty äkkiä kotiin nopeasti rummuttaa tietoa

Äänestä

Tehdään yhdessä muutos 80000 tulee uudenlainen työvoiman tarve kasvaa lähivuosina

Äänestä

Ohisalo pitäisi saada vaihtoon pian, muuten käy Suomalaisille huonosti.

Äänestä

Vihreillä on vielä kolme vuotta aikaa tehdä "omanhenkisiä" virkanimityksiä, jotta ideologian mukaista maahanmuuttoa saadaan kiihdytettyä ja helpotettua. Ainoa, mikä unohtuu on SUOMEN KANSA!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ministeri Ohisalo laittaa nykyisen tilalle maahanmuuttomyönteisen henkilön VOK:n johdosta,
menee yhä vain meno sairaammaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu