"Vihreät oli minusta ainoa puolue, joka todella teki töitä sen eteen, että säilyttäisimme Suomen puhtaan luonnon.
Surullista, mutta en vain pidä suunnasta, mihin puoluetta nyt viedään.
Ympäristöasiat ovat saaneet väistyä. Tilalle on tullut feminismi ja natsikorttien heiluttelu."
Näkyvimpien henkilöiden ulostulot ovat sellaisia, että toisinaan on ollut suorastaan kiusaantunut olo. Toivoisin, että puolueessa jätettäisiin väsynyt setämies-läpänheitto, koska siitä on puolueelle enemmän haittaa kuin hyötyä."
https://twitter.com/annikoponen/status/1210808290222821380?lang=fi
Mutta Ohisalon johdolla vihreistä tuli feminatsien puolue.
Surullista, mutta en vain pidä suunnasta, mihin puoluetta nyt viedään.
Ympäristöasiat ovat saaneet väistyä. Tilalle on tullut feminismi ja natsikorttien heiluttelu."
Näkyvimpien henkilöiden ulostulot ovat sellaisia, että toisinaan on ollut suorastaan kiusaantunut olo. Toivoisin, että puolueessa jätettäisiin väsynyt setämies-läpänheitto, koska siitä on puolueelle enemmän haittaa kuin hyötyä."
https://twitter.com/annikoponen/status/1210808290222821380?lang=fi
Mutta Ohisalon johdolla vihreistä tuli feminatsien puolue.
Vastaukset 51
Vanhimmat
Järkevä nainen kun lähti hörhövihreistä.
Vihreillä ei ole mitään tekemistä luonnonsuojelun kanssa
heillä itsellään voi olla kova luonto.
Viherkommareita ne on.
Fanatismi alkaa olla liian räikeää jopa omille kannattajille
Niin minäkin luulen.
Ihanaa, mahtavia kommentteja twitterissä. Sama tarina itselläni. Luomua syövä, koulutettu nainen, joka rakastaa luontoa ja eläimiä.
Vihreät ovat viimeinen puolue, jota äänestäisin. Olen niiiiin pettynyt koko puolueeseen, sen johtohahmoihin, kaikkeen. Suorastaan puistattaa, että olen antanut heille ääneni. Kauhea virhe. Puolueen nimi pitäisi vaihtaa harhaanjohtavana heti.
Olen suomalainen nainen ja äänestän Perussuomalaisia, en ehkä ihan tunne puoluetta omakseni, mutta ehkä se menee parempaan suuntaan.
Jokaisen kannattaa vastustaa huonoa maahanmuuttoa.
Vihreillä ja luonnolla on yksi yhteinen tekijä... väri... Ikävä kyllä puolue on sekä feminismin että kaikenlaisen yltiöpäisyyden myötä kaivamassa itselleen syvää kuoppaa. Ulkoministerimme sekä sisäministerimme agenda on haalia Suomeen mahdollisimman nopeaan mahdollisimman paljon väkeä ilman minkäänlaista takuuta työllistymisestä . Se, vaarantaako tämä muuten yhteiskuntaamme tavalla tai toisella onkin sitten toissijainen seikka. Kenen mielestä tällainen ajattelu tai kehitys on hyväksi maallemme?!
Vihreät on mädäntyneet Ruskeiksi. Siinä puoluelle uusi osuva nimi.
Toivottavasti tulee lisää tälläisiä heräämisiä ja ihmiset oppivat huomaamaan, minkälaisia tyyppejä vihreät tosissaan ovat.
Ben kertoo vihreiden moraalista
https://www.verkkouutiset.fi/ben-zyskowicz-se-mika-on-vihreille-sopivaa-on-muille-korruptiota/#d98a40ca
Tässä vihreiden luonnonsuojelutoimia.
"Jani Toivola on ajanut taksilla yli tuhat kertaa veronmaksajien piikkiin - lasku 22 000 euroa"
"Vihreiden Ville Niinistö on ajanut taksilla enemmän kuin Jani Toivola – lyhyin taksimatka vain 700 metriä"
"Laskuista paljastui, että viime kesäkuussa ministeriksi nimitetty Haavisto on matkustanut erityisavustajiensa kanssa tiuhaan ympäri maapalloa."
"MINISTERI MARIA OHISALO ASUU ÖLJYRAKKAANSA KANSSA MODERNISSA ÖKYTALOSSA"
"Pekka Haavisto osti 1,1 miljoonan talon arvoalueelta"
Tällaista on vihreiden "luonnonsuojelu"
Pekka on kunnon porvari.
Hienoa, että on vielä ihmisiä, jotka ajattelevat omalla järjellään ja myös noudattavat (ehkä ulkoisista paineista huolimatta) järkensä ääntä. Ideologia voi hetkeksi hurmaannuttaa ja sokaista... jotkut jopa vähän pysyvämminkin, mutta terveellä pohjalla, itsenäisesti ajatteleva ihminen ymmärtää asioiden nyanssit.
Vihreät saavat riveihinsä lähinnä yksinkertaisia pikkutyttöjä jotka uskovat vihreiden luonnonsuojeluvalheita ja kaikenlaista "sateenkaarikansaa".
Kaksikymppinen luulee tietävänsä kaiken maailmasta, vaikka käytännön kokemusten ja tiedon monipuolinen kerääminen maailmasta ei ole kunnolla päässyt edes alkamaan. Vihreät houkuttelee sellaisia nuoria unelmoijia.
Nimenomaan, naiiveja reppanoita.
Onnea hänelle.
On kaksi asiaa johon vihreet pystyy, natsikorttien heiluttelu ja terroristien suojelu.
Poliittiset virkanimitykset onnistuu myös suvereenisti.
Jos vihreiden ehdoilla mentäisiin , olisi suomi ollut konkurssisisa jo vuosia sitten.
Hienoa Anni Koponen, kun tulit Ihmisten puolueeseen, jossa ei maailman persereikää rähmällään nuoleskella. Oman kansan asiat on oltava tärkeimmällä paikalla.
Se teksti pitää kirjoittaa eduskuntalon seinään, että vihreätkin sen tajuaa.
Pääasia että lähti virheistä.
Tuli järkiinsä
Sen verran kuitenkin järissään ettei ole liittynyt persuihin.
Pääasia että lähti vihreistä.
Ilmeisesti on.
Kohtapuolin aloitetaan paskanheitto kyseisen henkilön päälle kunhan vihreiltä pää selviää viikonlopun huumeista.
Olen kuullut paljon vastaavia järkeensä tulemisia. Kasvava joukko tulee järkiinsä ja uskaltautuu, kun muutkin lähtee.
Haluaa hillopurkille malliin Halla-aho.
Ohisaloa inhoaa kaikki
Kun katsoo Ohisalon kylmiä itsetyytyväisiä ilmeitä aina, kun hän kertoo asioista, jotka niin monen suomalaisen mielestä on maalle vain haitallisia pistää pikkuisen miettimään mikä ihme tuota ihmistä eteenpöin ajaa...
Ja jos Ohisaloa kuuntelee tarkkaan ja tarkkailee, hän ohittaa kylmästi "hankalat" kysymykset ja muuten puhuu liirum laarum itsestäänselvyyksiä.
> Sen verran kuitenkin järissään ettei ole liittynyt persuihin.
Mutta kun nimenomaan ilmoittaa olevansa persujen jäsenkirjalainen nykyään, tämä tamperelainen sairaanhoitaja.
Olihan persujen nykyinen varapuheenjohtaja Purrakin nuorempana moninaisissa vaaleissa Vihreiden äänestäjä. Aikuisemmalla iällä tuli Riikka järkiinsä, ja liittyi persuihin.
Alkaakohan tulla muitakin?
Onko yhtään Persua loikannut Vihreisiin ?
💊💊💊💊💊💊💊💊💊💊💊💊💊💊💊💊💊💊💊💊💊
Ei varmaan.
PS on todellinen ympäristöpuolue verrattuna kehitysmaa muslimien asioita ajaviin vihreisiin.
Saarikko ja Kulmuri liittyvät virheisiin
Vihreisiin sortunut vain muutama fiksu ja nekin lähteneet
Persuissa ei kannateta tälläistä naisen asemaa kuin Irakissa.
https://suomenkuvalehti.fi/jutut/ulkomaat/lahi-ita/iranilainen-aktivisti-mashid-alinejad-pettyi-lansimaisiin-liberaaleihin-saria-laki-on-naisia-vastaan-mutta-sita-ei-haluta-nahda/?shared=1135940-eccfc3c0-500
Annin lähtö Vihreistä oli jo hyvä juttu. Mutta aivan mahtavaa että liittyi Perussuomalaisiin! Annin kaltaisia fiksuja PS naisia tarvitaan lisää.
Mitäs kummaa tuossa nyt on. Entinen vihreähän se on Mestari Halla-ahokin.
"Liityin Vihreisiin, koska minulle hyvin tärkeitä asioita ovat ilmastonmuutoksen vastaiset toimet, luonnonsuojelu, eläinten oikeudet."
Persuissako Anni luulee edistävän näitä hänelle tärkeitä asioita?
Hillotolpalle halajaa.
Seuraavissa vaaleissa kansanedustajaksi pääsee varmemmin persujen kuin vihreiden ehdokkaana, varsinkin kun suoltaa vihreiden vastaista propagandaa.
Taidat olla melekonen kuhnuri, kun et tajua, että luontoa voidaan suojella ja paljon järkevämminkin ilman vihreitä.
Veikkaan että kun Ohisalo johtaa, niin lisää lähtijöitä tulee.
Niin käy, ja kun kaikki menee heillä paskaksi, seuraava pomottaja saa loputkin lähtemään.
Sitten häviää nuo täälläkin riekkuvat kuhnurit.
Perussuomalaisiin liittyminen on järkevä panos suomalaiseen hyvinvointiin.
>>>----Perussuomi <3 Finland---->
Fiksumpi porukka liukeni myös taistolaisista aikoinaan ajoissa.