Vassarihallituksen aikaansaannos on karua luettavaa

Työttömät
TE-toimistoissa oli kesäkuun lopussa yhteensä 416 900 työtöntä työnhakijaa, mikä on 162 700 enemmän kuin vuotta aikaisemmin.

Lomautetut
Koko maassa oli lomautettuna kesäkuun 2020 lopussa 137 600 henkilöä, mikä on 122 800 enemmän kuin vuotta aikaisemmin.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mä alan epäillä että tuo 400 000 työtöntä on jokin pakollinen luku, sovittu ja määrätty päämäärä. Kun "hallitus" antaa "lupauksen" 100 000 työpaikasta niin kun se on "saavutettu" niin taas kehitetään jokin tehokas juttu työttömyyden lisäämiseksi.

Ikäänkuin soudetaan ja huovataan silleen sopivasti ettei kukaan vaan saisi hyvinvointia liikaa. Paitsi tietysti eliitti joka tätä valhetta ohjailee.

Äänestä

Vassu-viher rutto tappaa talouden.

Äänestä

Tyhmät olette unohtaneet koronan vaikutukset tässä tilanteessa, mikä sekin on hoitunut Suomessa parhaimpien joukossa.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Työttömät
TE-toimistoissa oli kesäkuun lopussa yhteensä 416 900 työtöntä työnhakijaa, mikä on 162 700 enemmän kuin vuotta aikaisemmin.

Lomautetut
Koko maassa oli lomautettuna kesäkuun 2020 lopussa 137 600 henkilöä, mikä on 122 800 enemmän kuin vuotta aikaisemmin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu