Eli tuttava on ottanut IF autovakuutussopimuksen mun nimissä ja nyt mulle tulee maksumuistutuksia vaikka hän jatkuvasti hokee että "kyllä hoidan laskun".
No ei ilmeisesti hoida ja laskutus pitäisi pysäyttää ennen kuin menee ulosottoon.
Vakuutuksen voi irtisanoa ilmeisesti vain vakuutuksenottaja. Eli voinko minä irtisanoa sopimuksen netin kautta kun sopimus on mun nimellä?
Autovakuutus toisen nimissä
4
103
Vastaukset
- Anonyymi
Meinaatko, että vakuutuksen voi ottaa pelkällä nimellä ilman muita henkilötunnisteita.
- Anonyymi
Tee rikosilmoitus niin tein minä kun ei uskonut parista varoituksesta.Sai tuomion identiteettivarkaudesta ja se seuraa lopun elämää kun töitä etsii. Sitä paitsi vakuutus on oltava sen nimissä AINA joka autoa käyttää pääsääntöisesti tai sinä syyllistyt rikokseen josta sanktiot on vauutusmaksut 10 kertaisena.Enään ei kannata olla vakuutus bulvaanina edes omalle lapselle sillä rikos mikä rikos.
- Anonyymi
Ja bulvaani. Oman lapsen auto voi olla vanhemman nimissä. Laittaa rastin ruutuun. Ajoneuvoa käyttää alle 25v. Korottaa n.20€/v maksua. Tytön oma olisi ollut 1150€, nyt minun 185€/v.
JA EI OLE MITÄÄN LAITONTA!!!
- Anonyymi
Olet siis antanut kaverille henkilötunnuksesi ja muut henkilötiedot jos on pystynyt ottamaan vakuutuksen nimiisi.
Voi lopettaa vakuutuksen koska tahansa koska se on nimissäsi. Jos kaveri ajaa autolla edelleen, kiinni jäädessään saa moninkertaisen vakuutusmaksun maksettavakseen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1812326- 1831944
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1711784Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1141603Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise311545- 1131345
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1711155Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771093Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1601078Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,591035