Lisää eroja luvassa. Samoin sisäpiirin haastatteluja ja muistelmia. Mitään ei enää tulla salaamaan. Laittomista vaitiolosopimuksista ei enää välitetä. Maa pitää pelastaa hinnalla millä hyvänsä.
Mitä tekevät Ivanka, Eric ja Donald Jr? Luopuvatko holhoojan viroistaan?
Mitä tekevät Ivanka, Eric ja Donald Jr? Luopuvatko holhoojan viroistaan?
Vastaukset 30
Vanhimmat
Tilalle dementti ja kamala harris. Kamala ei saanut edes tukea demokraattien pressanvaliehdokkaana ollessaan. Mutta ilmeisesti on Usan tuleva presidentti kuten Simpsoneissa jo ennustettiin. Trumpin jälkeen tulee nainen pressaksi.
Kellyanne oli ihan pantavan näköinen vielä 4...5 vuotta sitten. Nyt on vanhentunut aika pahasti, silmäpussit roikkuu.
Todennäköisesti itse totesi sen, että tämän näköisenä hän on vain rasite Trumpin 2-kauden presidentinkampanjalle. Siksi lojaalina naisena päätti erota jo 75 päivää ennen vaaleja.
Tilalle tulee joku nuorempi versio Kellyannesta. Sellainen jolla on sama ärhäkkä terrierin puolustustahto, mutta on nätimmän näköinen katsella telkkarissa.
Kellyannekin on viimein herännyt näkemään ettei keisarilla ollutkaan vaatteita. Rotat hyppii kiihtyvään tahtiin uppoavasta laivasta.
Kellyanne pitää nyt keskiviikkona republikaanien puoluekokouksessa Trumpin kannatuspuheen, joten kukaan muu ei ole hyppäämässä mihinkään paitsi että sinun järkesi valo on sammumassa, jos sinulla sellaista on ollutkaan
Kellyanne tule puheessaan kannattamaan Bideniä ja haukkuu Trumpin maan rakoon. Tuo paljastuu vasta pitkän puheen lopussa. Samalla hän pyytää anteeksi kaikkia pahoja tekojaan ja valheitaan ja lupaa oikaista joka ikisen esittämänsä valheen.
Kaikki alkoi Kellyannen tyttären Claudia Conwayn tweeteistä ja Tiktok-videoista. Niissä hän kertoo avoimesti mielipiteensä Trumpista (idiootti, rasisti, raiskaaja, huijari jne...). Lopulta hän uhkasi hakea eroa (vapautusta) vanhemmistaan. Tämä toimi!
Kannattaa lukaista. Jos kaikki lapset toimisivat yhtä järkevästi ja vastuullisesti kuin Claudia, niin maailma pelastuisi.
Nyt odotamme Barron Trumpin viestejä (rikollisesta, typeräsä jne...) isästään.
Nyt ymmärtää hyvin, miksi Trumppi haluaa estää tiktokin toiminnan.
https://www.tiktok.com/@datjerseygirl?lang=en
https://twitter.com/claudiamconwayy?lang=en
Jos kymmenen miljoonaa lasta aloitaa aktiivisen mediasodan, niin ...
Yksi teini taas kapinoimassa vanhempiaan vastaan,heh.
"my mother’s job ruined my life to begin with."
Varsinainen maalinukke.
Kellyannen mies on Trump-vihaaja ja osa Lincoln projectia.
Trumppia vastaan ovat selvästi hyökänneet Petovallan voimat, kun Trump julisti Jerusalemin Israelin pääkaupungiksi, ja sanoi avustussoipimukset irti sen Unescon korppilauman näpeistä.
Ne Unescon vasemmistolaiset tuhannen tunarit oli ängertäny sellaisen päätöksen, että Nykyinen Israelin alue ei ole koskaan kuulunut Juutalaisille, ja kaikki Juutalaisten muinaismuistot ovat muslimien tekemiä.
Miten on mahdollista, että tuommonen idioottiporukka on noin täysin pimeää sakkia.
Joka tapauksessa Trump on tehnyt, mikä miehen täytyy tehdä, ettei saatanan zompit vie asioita ihan päin helevettiä.
Onneksi nyt ne Unescon HÄRSKIT päätökset on joutumassa selvityksen alle.
Ilman Trumpin puuttumista asiaan, kukaan ei olisi paljastanut niitten pirujen touhuja.
Ihailtavan kauan jaksoi olla 74 vuotiaan kiukuttelevan pikkulapsen lapsenvahtina.
Mitähän tarkoitat. Saisikko sen suomeksi.
Toivottavasti myös Melania ilmoittaa erostaan piakkoin. Kannattaa tietysti valita joku sopiva tilaisuus julkisuuden maksimoimiseksi. Omaakin omaisuutta lienee jo ihan riittävästi ja luvasssa on melkoiset elatusmaksut ja New Yorkin pilvenpiirtäjässä sijaitseva valtava kämppä. Kyse on vain matematiikasta!
tarkotin siis venäjäksi
Melanialla on varmasti parempi asianajaja kuin Trumpilla.
Loppuviikosta+saadaan+taas+uudet+kannatuslukemat.+Trumpin+kannatus+pudonnee+pysyvästi+alle+40+%:n.+Pitäisi+tietysti+pudota+alle+35%:n,+jottei+tulisi+mitään+jälkipuheita+vaalivilpistä.
Yllä "asiantuntijat" keskustelevat USA:n vaaleista.
Säälittävää luettavaa , selvisi noista teksteistä että ihmisen tyhmyydellä ei ole mitään rajaa.
Venäläinen trolli alkaa ola epätoivoinen. Putiini häviää.
Miten Putin ja USA:n vaalit liittyvät toisiinsa?
Vain aivopesty venäläinen trolli ei tuota tiedä.
Ennen viime vaaleja Trump lupasi passittaa Hilary Clintonin vankilaan
- Helpoiten Trump olisi siinä onnistunut palkkaamalla Clinton neuvonantajakseen
Melania piti maksullisen puheen. Hänen asianajansa laski, että näin he molemmat pystyvät vielä rahastamaan yli kymmenen miljoonaa ylimääräistä. Hyvä tuntipalkka.
Olisi ollut hyvä tilaisuus olla hiljaa tai paljastaa totuus. Ei raukka tajua omaa tai lapsensa tulevaisuuttaa. Rikollisen tukeminen on myös rikollista. Ja siitä on seuraamuksia.
Kellyanne jatkoi valehtelemistaan.
Claudian kannattaa haastaa hänet oikeuteen. Ei tuollainen rikollisuuden tukeminen ole soveliasta äidille. Ero voimaan ja miljoonakorvaukset päälle.
Kyllä ne kaikki muutkin puhujat valehtelivat koko ajan. Suuri osa todellisia idiootteja, jotka eivät edes tajunnneet ulkoa opetellusta puheestaan mitään. Ja erityisesti varapressa, joka on yleensä osannut pitää suunsa. kiinni. Saattaa olla pahempi kuin Trump. Suurin osan katsojista tunnisti suurimman osan valheista. Pakko olla joku negatiivinen vaikutus äänestäjiin. Jotkut näppärä toimittajat tekevät varmasti hauskoja videoita kootuista valheista selityksineen. Kaikiki julkisesti valehdelleet ja heidän perheensä saavat kärsiä koko loppuelämänsä häpeästä.
Suuri osa puhujista oli Trumpin sukulaisia. Jo se kertoo paljon. Kun nuo kaikki puheet yhdistää, niin huomaa kyllä kuka ne kaikki puheet on laadittanut. Aika läpinäkyää. Ja typerää.
Ei Trumpin kannattajat mitään puheita kuuntele tai seuraa uutisia.
Tuo tiedetään, joten pitää ottaa käyttöön kaikki mainonnan välineet. Kyllä heille voidaan syöttää hyviä "mainoksia" vaikka väkisin.
Kellyanne osallistui erostaan huolimatta Valkoisen talon Rose Gardenissa pidettyyn tuomarin nimitystilaisuuksi naamioituun vaalitilaisuuteen. Ja sai heti koronatartunnan.
Jos korkeimman oikeuden tuomariehdokas toimii Trumpin vaaliavustajana, niin voiko tuota enää epärehellisyydessä alittaa? Mitkään maalliset lait eivät tietysti koske Trumpin "tuomariehdokasta". Ei tarvitse edes noudatta koronarajoituksia. Eihän?
Onneksi tuota "tuomaria" ei ehditä nimittämään senaatissa. Senaattoreilla ja "tuomarilla" on nyt ihan muita ongelmia.