Testeissä paljastuneet suuret määrät koliiniesteraasin estäjiä ovat kiistämätön osoitus siitä, että Aleksei Navalnyi myrkytettiin, asiantuntijat sanovat.
Venäjä on ennenkin myrkyttänyt ihmisiä, miksi ei tekisi sitä uudelleen.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/80315595-bd50-40ae-927b-0be1eca03d8c
Venäjä on ennenkin myrkyttänyt ihmisiä, miksi ei tekisi sitä uudelleen.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/80315595-bd50-40ae-927b-0be1eca03d8c
Vastaukset 13
Vanhimmat
Natoon ja itäraja totaalisesti kiinni.
Niinpä, mutta pitää löytyä todisteet, kuka myrkytti ja kenen käskystä aukottomasti.
Myrkytys on tapahtunut, todistettavasti.
Syyllinen jo jo kaikkien tiedossa, mutta sitä ei tutkita.
Venäjällä ei tapahdu mitään, etteikö Kreml tiedä siitä.
Myrkytyskään ei ole tapahtunut todistettavasti koska löydettyjä aineita käytettään myös lääkkeissä. Ja jos on myrkytetty niin pitää selvittää kuka tai ketkä myrkytti ennen kuin alkaa huudella highly likely syytöksiä Venäjälle.
AIVAN TURHA SELITTÄÄ!
"Myrkytyskään ei ole tapahtunut todistettavasti koska löydettyjä aineita käytettään myös lääkkeissä."
Käytetyissä lääkkeissä käytetään myös muita aineita, joita ei ole löydetty. Jäljelle jää vain hermomyrkky.
""Ja jos on myrkytetty niin pitää selvittää kuka tai ketkä myrkytti""
Navalnyinin vihamiehet ja ne kenelle on hänestä eniten haittaa. Ne joilla on mahdollisuus hermomyrkyn saatavuuteen ja käyttöön. Pelkästään näillä tiedoilla syylliset rajoittuu kremliin/Putteen.
Puten miehet myös seurasi hyvin tarkasti kaikkia Navanyän kaikkia liikkeitä.
ja saksa valvoo potilasta?
Kuulostaa niin neukkuaikaiselta ja 40- luvulta.
Aikuiset ihmiset
aina on joku puupää joka haluaa enemmän valtaa
ja silloin oppositio ei ole mieleinen
samat järkyttävät pelleilyt vuosisadasta toiseen
ihminen ei muutu
evoluutio ei toimi
Venäjä on todistettavasti myrkyttänyt ja tappanut kansalaisiaan rajojensa ulkopuolella.
Siksi Navalnyiniä on suojeltava venäläisiltä tappajilta.
Turvallisuuspalvelu seurasi Navalnyitä ja hänen seuruettaan 24/7
Myrkyttäjä siis tarvitsi sen luvan voidakseen toimia.
Seuranta oli hyvin yksityiskohtaista: turvallisuusjoukot seurasivat muun muassa Navalnyin kannattajan tekemää sushi-tilausta ja löysivät sitä kautta talon, jossa Navalnyi oleskeli.
MK:n mukaan turvallisuuspalvelu seurasi myös Navalnyin luottokorttia, seurueen tekemiä ostoja ja kävelyitä kaupungilla. Venäläislääkärit ovat kertoneet löytäneensä alkoholia Navalnyin virtsasta, mutta häntä Tomskissa seuranneet viranomaiset eivät MK:n mukaan havainneet yhtään alkoholiin viittaavaa tilannetta tai ostosta. Illalla Nalvalnyi kävi turvallisuuspalvelun mukaan uimassa Tom-joessa kaupungin ulkopuolella.
Kiistattomat todisteet myrkytyksestä - highly likely tai jotain...
Bellingcat oli kuunnellut GRU:n puhelimia ja kuullut selkeästi kun GRU:n korkea-arvoinen Eversti-kenraali oli käskyttänyt sotilaita ampumaan Navalnyin BUK-ohjuksilla taivaan tuuliin, mutta pyörtänyt sitte viime hetkellä tulikomennon ja käskenyt myrkyttämään Navalnyin saatesanoin - "Ei sittenkään. Älkää ampuko. Myrkyttäkää se Nato-sontiainen wc-ankalla. Se tehoaa paskaan helpommin ja on halvempi ratkaisu."
Voiko selvempää todistetta enää olla!?
Nautin kun ruplatiltu räpistelee
Vituttaako, ryssä?
HYVÄ! Niin pitääkin! :)